2011 Gegužės 11

K. Michailovas nesutinka su nuosprendžiu

veidas.lt

BFL

Iki gyvos galvos nuteistas kalėti buvęs specialaus sovietų milicijos būrio OMON pareigūnas Konstantinas Michailovas trečiadienį pareiškė nesutinkąs su nuosprendžiu ir tvirtino nedalyvavęs Medininkų žudynėse, o jo advokatas pranešė skųsiąs nuosprendį apeliacine tvarka.

“Nedariau nusikaltimo”, – išklausęs nuosprendį teismo salėje pareiškė K. Michailovas.

43 metų Latvijos pilietis, anksčiau turėjęs Nikulino pavardę, trečiadienį pripažintas kaltu dėl valstybės sieną saugojusių Lietuvos pareigūnų nužudymo 1991 metų vasarą. Jis nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Teisėjas nuteistajam paaiškino, kad pirmuosius 10 metų jis privalės praleisti kalėjime, o šiam terminui pasibaigus, priklausomai nuo elgesio, galės būti perkeltas į lengvesnio režimo įkalinimo įstaigą.

K. Michailovo advokatas Arūnas Marcinkevičius po teismo posėdžio žurnalistams pranešė, jog nuosprendis bus apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui. Gynėjas nuosprendį pavadino “perrašyta prokurorų kalba” ir tikino, kad byloje nebuvo surinkta įrodymų.

“Ar šiandien išgirdote bent vieną įrodymą, kuriuo žmogus nuteistas kalėti iki gyvos galvos?”, – kalbėdamas su žurnalistais sakė advokatas.

Jis pareiškė, kad paskelbusi tokį nuosprendį Lietuva pasuko labai pavojingu keliu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...