2011 Sausio 10

Užsienis

Nuogąstavimai dėl dioksino Vokietijos maisto produktuose yra perdėti

veidas.lt

Dėl dioksino vokiško maisto produktuose kilę nuogąstavimai yra perdėti, pirmadienį Briuselyje pareiškė oficialusis Europos Komisijos atstovas Fredericas Vincent’as (Frederikas Vensanas).

Pasak jo, vištų kiaušinių ir iš jų produktų Vokietijoje tarša yra tokia nežymi, kad tiesioginio pavojaus žmonių sveikatai nekelia.

Europos Komisijos atstovas pažymėjo, kad šiuo metu tiktai viena šalis – Pietų Korėja paskelbė laikinai uždraudusi vokiškos kiaulienos importą, – ES tai vertina kaip neproporcingą priemonę. Tuo tarpu Rusija, pasak atstovo, tik paskelbė kontroliuosianti atitinkamą produkciją.

“Jie kai kurios ES narės dabar uždraustų importuoti produktus iš Vokietijos, tai būtų taip pat neproporcinga priemonė. Nėra paskelbta, kad šie maisto produktai keltų pavojų žmonėms. Produktuose, kurie buvo patikrinti Vokietijoje, arba nieko nebuvo surasta, arba aptiktas taršos lygis buvo labai mažas”, – pažymėjo F.Vincent’as.

Jis sakė, kad Vokietija vykdė ES taisykles dėl operatyvaus perspėjimo apie galimą pavojingumą vienų ar kitų produktų. “Tai tik parodo, kad atitinkamas ES mechanizmas funkcionuoja tinkamai”, – sakė F.Vincent’as, pridurdamas, kad toliau mėginama nustatyti taršos priežastis.

F.Vincent’as pažymėjo, kad ES veikia produktų kilmės nustatymo sistema, kad būtų užtikrintas jų saugumas. Jis pateikė Didžiosios Britanijos pavyzdį – šioje šalyje paskelbtas atitinkamų Vokietijos produktų sąrašas, tačiau jie nepašalinti iš rinkos, nes pareigūnų nuomone, jie nėra pavojingi sveikatai.

“Vartotojas, norintis gauti informacijos, turi galimybę ją gauti ir ras internete ir spaudoje produktų sąrašuose”, – sakė F.Vincent’as.

Jis taip pat pastebėjo, kad platintojai turi teisę imtis prevencinių priemonių ir išimti iš prekybos kai kuriuos produktus.

Europos Komisijos atstovas pranešė, kad Briuselyje pirmadienį po pietų susirinkę ES žemės ūkio sektoriaus specialistai tarsis, kokių perspėjimo techninių priemonių reikėtų imtis, jeigu paaiškėtų nauji produktų taršos atvejai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...