2010 Birželio 19

Valstybinė pensija

Nuo 2011 m. už nuopelnus valstybinės pensijos greičiausiai nebus skiriamos

veidas.lt

Seimas po pateikimo šeštadienį palaikė projektą, kuriuo Vyriausybė siūlo nuo 2011 metų nebeskirti pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų už nuopelnus. Tuo tarpu asmenims, turintiems teisę gauti valstybinę ir socialinio draudimo našlaičių pensiją, ketinama jų pasirinkimu mokėti tik kurią nors vieną.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad tokiu būdu kitąmet gali būti sutaupyta daugiau kaip 450 tūkst. litų.

Už projektą po pateikimo balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 6.

Šiuo metu nustatyta, kad per vienerius metus gali būti paskirta ne daugiau kaip 15 pirmojo laipsnių valstybinių pensijų ir ne daugiau kaip 45 antrojo laipsnio valstybinių pensijų už nuopelnus.

Be to, pagal dabartinę tvarką, už mirusius pirmojo ir antrojo laipsnių, nukentėjusiųjų asmenų, pareigūnų ir karių valstybinių pensijų gavėjus pensijos paskiriamos našlaičiams, kurie tuo pat metu turi teisę kartu su valstybine našlaičių pensija gauti ir socialinio draudimo našlaičių pensiją.

Pasak projekto aiškinamojo rašto, jeigu įstatymo pataisos įsigalios, atsisakius skirti pirmojo ir antrojo laipsnių valstybines pensijas už nuopelnus, 2011 metais bus sutaupyta 313,2 tūkst. litų, 2012 metais – 360 tūkst. litų. Kartu, turintiems teisę gauti valstybinę ir socialinio draudimo našlaičių pensiją, jų pasirinkimu mokant tik vieną iš šių pensijų, bus sutaupoma apie 150 tūkst. litų per metus.

Ministerijos duomenimis, pirmojo laipsnio valstybinė pensija yra keturių valstybinių pensijų bazių dydžio (800 litų), antrojo laipsnio valstybinė pensija yra dviejų valstybinių pensijų bazių dydžio (400 litų) dydžio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ridikas Ridikas rašo:

    Būtų įdomu sužinoti kiek ir kokie kvalifikuoti kadrai gauna pirmojo laipsnio valstybines pensijas?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...