2010 Gegužės 31

Valstybinė pensija

G. Navaitis siūlo įvertinti ir tėvus, ne tik motinas

veidas.lt

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gediminas Navaitis pateikė siūlymus Valstybės apdovanojimų įstatymui ir Valstybinių pensijų įstatymui. Pataisomis siekiama sulyginti vyrų ir moterų teises, atkurti tėvo statusą šeimoje ir visuomenėje.

Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad sutuoktinių pareigos šeimoje yra lygios. Analogiška nuostata įtvirtinta ir Civiliniame kodekse. Tačiau Valstybinių pensijų įstatymas numato, kad valstybinės pensijos skiriamos tik motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 7 ar daugiau vaikų ir išauginusios juos iki 8 metų.

„Pirmąjį birželio sekmadienį minėsime Tėvo dieną, tačiau šiandien tėvo autoritetas yra smukęs. Jam paliktas tik duonpelnio, šeimos materialinio aprūpintojo vaidmuo. Dar 2002 metais atliktas tyrimas parodė, kad tik 11,8 proc. Lietuvos vyrų mano visiškai atitinkantys „normalaus vyro“ įvaizdį. Tėvo nušalinimas ir išstūmimas iš šeimos gyvenimo – didelis nuostolis šeimai ir vaikų ugdymui. Siūloma vyro, kaip tėvo įvertinimo, jo vaidmens pripažinimo galimybė prisidėtų prie visuomenės dvasinės gerovės kūrimo“, – teigia Seimo narys G. Navaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...