2010 Birželio 30

Taupymas

Valstybinių pensijų liko mažiau

veidas.lt

Seimas priėmė Valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kuriomis nutarė nuo 2011 metų nebeskirti naujų valstybinių pensijų už nuopelnus, o asmenims, kurie įgis teisę gauti valstybinę ir socialinio draudimo našlaičių pensijas, jų pasirinkimu mokėti tik vieną.

Šias pataisas parėmė 64 Seimo nariai, prieš balsavo 15, susilaikė 28.

Tokiu būdu tikimasi sutaupyti 313,2 tūkst. Lt, 2012 m. – 360 tūkst. Lt. Pagal iki šių metų pabaigos galiojančią tvarką, per metus minėtų I laipsnio pensijų galėjo būti skirta 15, o II – 45 pensijos.

Pagal priimtas pataisas asmenims, kurie turi teisę gauti ir valstybinę, ir socialinio draudimo našlaičių pensijas, jų pasirinkimu bus mokama tik viena pensija, kurią jie norės gauti ateityje. Ši naujoji tvarka galios tik naujai, t. y. nuo 2011 metų, skiriamoms valstybinėms ir socialinio draudimo našlaičių pensijoms. Tuo tarpu dabar minėtas pensijas gaunantys žmonės ir toliau gaus abi išmokas.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, valstybinės ir socialinio draudimo našlaičių pensijos yra mokamos mirusių I ir II laipsnio, nukentėjusiųjų asmenų arba pareigūnų ir karių valstybinių pensijų gavėjų artimiesiems. Valstybinės pensijos už nuopelnus yra papildomos išmokos, mokamos kartu su valstybinėmis socialinio draudimo pensijomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...