2011 Balandžio 23

Prancūzija

Nori įvesti sienų kontrolę

veidas.lt

BFL

Prancūzija pageidauja, kad būtų palengvinta galimybė įvesti sienų su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis kontrolę, siekiant pažaboti migrantų antplūdį, pranešė vienas prezidentūrai artimas šaltinis.

Ši problema tapo ypač aktuali, migrantams masiškai plūstant iš sukilimo apimto Tuniso ir Libijos.

“Mums atrodo, kad turėtume pagalvoti apie mechanizmą, kuris, esant sistemingiems pažeidimams prie vienos iš ES išorinių sienų, leistų įsikišti ir laikinai atšaukti (laisvo judėjimo režimą), kol šie pažeidimai tęsis”, – penktadienį vienas Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) kanceliarijai artimas šaltinis sakė naujienų agentūrai “Reuters”.

Italija nurodė, kad šiemet į jos teritorijas atvyko jau 26 tūkst. migrantų, bėgančių nuo smurto Libijoje ir neramumų Tunise bei Egipte.

Patekę į Šengeno erdvę, tarp kurios narių galioja laisvo judėjimo režimas, migrantai gali laisvai vykti į bet kurią iš 25 jos šalių.

Prancūzija neseniai buvo uždraudusi įvažiuoti traukiniams iš Italijos, vežantiems migrantus iš Afrikos, o Roma apkaltino savo kaimynę pažeidus Šengeno sutarties punktą dėl laisvo judėjimo.

Tačiau Europos Komisija pripažino, kad Paryžiaus sprendimas buvo teisėtas.

Šengeno sutartis leidžia laikinai atkurti sienų kontrolę, jeigu tai yra būtina saugumui užtikrinti – pavyzdžiui, olimpines žaidynes, taip pat kilus laikinoms grėsmėms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...