2010 Rugpjūčio 27

Kontrolė

Į aukštas pareigas – per STT patikrą

veidas.lt

Laimėti konkursą į svarbias pareigas neužtenka. Reikia, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) biografijoje nerastų nė dėmelės. Greitai bus jau du mėnesiai, kai Valstybinis turizmo departamentas laukia direktoriaus pareigas konkurse laimėjusios Raimondos Balnienės. Pretendentų buvo aštuoni, konkurse leista dalyvauti keturiems. Bet ir šiandien R.Balnienės departamente nėra. O Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Kelių katedros docentas Skirmantas Skrinskas, birželio pradžioje nurungęs 6+ kandidatus, laimėjo konkursą eiti Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinio direktoriaus pareigas. Jo direkcijoje taip pat dar nerasime. Mat STT tikrina ir jo reputaciją. Panašiai ilgai buvo tikrinami ir dabartinis Lietuvos darbo biržos direktorius Mindaugas Balašaitis, ir naujoji Valstybės tarnybos departamento vadovė Laima Tuleikienė.

STT Korupcijos prevencijos valdybos antikorupcinio vertinimo skyriaus viršininkas Audrius Bereišis “Veidui” sakė, kad įstatymu yra nustatyta informacijos apie asmenį, ketinantį eiti arba einantį pareigas valstybės įstaigoje, pateikimo tvarka. Tie asmenys, kuriuos į pareigas skiria prezidentas, Seimas, Vyriausybė, ministras pirmininkas, turėtų žinoti, kad STT gaus oficialų raštą iš Prezidentūros, Seimo pirmininko tarnybos ar kitos institucijos, o STT savo ruožtu kreipsis į operatyvinės veiklos subjektus. Bus patikrinta, ar asmuo nėra teistas, ar nėra padaręs administracinės teisės arba kitokių pažeidimų. Bet STT atkreipė dėmesį, kad kažkodėl nėra tikrinami valstybės įmonių vadovai, kai kurie kiti atsakingi asmenys. Atitinkamos įstatymo pataisos jau pateiktos Teisingumo ministerijai ir rudenį turėtų pasiekti Seimą. A.Bereišis sakė, kad yra buvę atvejų, kai kandidatas taip ir nebuvo paskirtas į pareigas.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos narys Rytis Juozapavičius pabrėžia, kad šis patikimumo klausimas labai senas, o Lietuvai trūksta tam tikros nepakantumo kultūros. “Nepamenu, kad kada nors iki galo būtų buvęs išaiškintas staigaus praturtėjimo klausimas”, – sakė R.Juozapavičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tyto alba Tyto alba rašo:

    Dabartinius valstybinių įmonių ir įstaigų vadovus būtina patikrinti atgaline data ir išsiaiškinti,ar jie neturi KGB šleifo…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...