2011 Balandžio 24

Austrijos ambasadorius

Nesitiki lietuvių antplūdžio

veidas.lt

BFL

Austrija, kuri kartu su Vokietija nuo šių metų gegužės mėnesio atšaukia apribojimus darbo jėgos judėjimui iš 2004 metais į Europos Sąjungą (ES) įstojusių valstybių, nesitiki Lietuvių darbuotojų antplūdžio, teigia Austrijos ambasadorius Lietuvoje Helmutas Kolleris (Helmutas Koleris).

“Ne, mes nesitikime, nes kol kas į Austriją neatvykdavo daug lietuvių, taigi mes tikrai nežinome, kodėl tai staiga turėtų pasikeisti (…) Mes nesitikime didelio antplūdžio”, – BNS sakė Austrijos diplomatas.

Pasak ambasadoriaus, didesnio darbo jėgos antplūdžio tikimasi iš kaimyninių valstybių – Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos.

“Mes buvome tarp tų valstybių narių, kurios norėjo, kad periodas nebūtų trumpesnis nei septyneri metai po ES plėtros. Valstybės narės individualiai galėjo sutrumpinti tą periodą, jeigu jos pageidavo, ir Austrija buvo tarp tų valstybių, kurios to nepadarė”, – kalbėjo H.Kolleris.

Anot jo, septynerių metų periodas buvo reikalingas, kad aplinkinėse valstybėse “pakiltų atlyginimai, pagerėtų ekonominės sąlygos”.

“Ekonomika kyla (…) Geras ir meistriškas darbuotojas visada ras galimybę Austrijos darbo rinkoje. Be abejo, daug labiau reikalingi yra kvalifikuoti darbuotojai”, – kalbėdamas apie lietuvių galimybes dirbti Austrijoje sakė ambasadorius.

Ekspertai sako, kad daugiau lietuvių turėtų pasirinkti Vokietiją darbo paieškoms, tačiau tokių emigracijos mastų kaip į Didžiąją Britaniją ar Airiją nesitikima.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...