2011 Liepos 18

Lietuva nusprendė konsultacijoms atšaukti Austrijos ambasadorių Vienoje

veidas.lt

„Ambasadorius artimiausiu metu bus atšauktas konsultacijoms“, – žurnalistams pirmadienį rytą sakė užsienio reikalų viceministrė Aistė Skaisgirytė – Liauškienė po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite.

Kaip praneša naujienų agentūros, Prezidentė savo ruožtu Austrijos sprendimą skubiai paleisti buvusį KGB karininką pavadino „politiškai nepateisinamu veiksmu, kuris kompromituoja europietišką solidarumą ir Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimą teisėsaugos srityje“.

Generalinis prokuroras Darius Valys po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite pareiškė, jog artimiausiu metu kreipsis į Austrijos teisingumo ministrą dėl įtariamojo Sausio 13-osios byloje Michailo Golovatovo paleidimo.

Lietuvos pareigūnai sako laukiantys Austrijos pasiaiškinimo, kodėl buvęs KGB karininkas Michailas Golovatovas buvo paleistas nepraėjus nė parai po sulaikymo Austrijos sostinėje Vienoje. Lietuva dėl jo yra išdavusi Europos arešto orderį. M. Golovatovas vadovavo „Alfa“ būriui, 1991 metais sausį šturmavusiam Lietuvos televizijos bokštą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...