2011 Gegužės 05

Lietuviai plūsta į Vokietiją

veidas.lt

"Veido" archyvas

Gegužės 1 dieną Vokietijai ir Austrijai atvėrus darbo rinką, į šias šalis ėmė plūsti ir bedarbiai iš Lietuvos.

„Klaipėda“ praneša, kad į Vokietiją žmonės traukia būriais.„Keltai į Vokietiją išplaukia beveik pilni, kai kuriuose net nebėra vietų. Visam gegužės mėnesiui yra rezervuota arba nupirkta kur kas daugiau bilietų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Augimas išties didelis“, – situaciją komentavo „DFDS Lisco“ Komunikacijos ir reklamos skyriaus vadovas Vaidas Klumbys. Kad uostamiesčio gyventojai būriais skuba į Vokietiją, patvirtino ir kelionių autobusais organizatoriai. Jie patikslino, jog jau seniai šie reisai nebuvo tokie populiarūs. „Bilietus užsakinėja kone kasdien, žmonių srautai išties didėja. Anksčiau reisai į Vokietiją tikrai nebuvo tokie populiarūs, kokie yra pastarosiomis savaitėmis“, – patikino keliones autobusais organizuojanti Lijana Vaitkutė.“

„Į Vokietiją verbuojami nekvalifikuoti žmonės“ – teigia „Lietuvos žinios“. Dienraštis pažymi, kad „Lietuvos gyventojai, ypač iš provincijos, jau puoselėja svajas, kad Vokietijoje neva galės greitai praturtėti iš kvalifikacijos nereikalaujančio darbo. Dažnas jų besivaikydamas nerealios svajonės gali nudegti arba įkliūti į įvairių sukčių paspęstus spąstus. Ekspertai perspėja darbo ieškančius tautiečius ypač akylai skaityti jiems siūlomas pasirašyti darbo sutartis.

Dienraštis rašo, kad lietuvių svajos nerealios – „Šakių rajone veikianti Arūno Danieliaus vadovaujama įsidarbinimo paslaugų įmonė Lietuvoje ieško žmonių,  pageidaujančių Vokietijoje dirbti auklėmis arba namų ūkio priežiūros ir slaugos darbuotojais. Tačiau šios paieškos pasirodė nelengvos, mat potencialių įmonės klienčių – kaimo moterų – netenkina Vokietijos darbdavių siūlomas 500 eurų (1728 litų) atlyginimas už šį darbą. „Jos nenori už tokius, kaip pačios sako, „kišenpinigius“ dirbti, nors vokietis darbdavys siūlo papildomus 200 eurų maistui, suteikia kambarį gyventi, apmoka draudimo ir kelionės išlaidas. Bet Lietuvos kaimo moterys pageidauja geresnės algos“, – sakė įdarbinimo paslaugų tarpininkas.“

Apie išvykimą dirbti į Vokietiją ir to priežastis rašo ir „Kauno diena“ – „Kad pakeltum sparnus, priežasčių toli nereikia ieškoti. Ką reiškia vien atmosfera šalyje, kai pavienė emigracija virto reiškiniu ir pasiekė masinės psichozės mastus. Regis, lagaminus kraunasi visi, kas tik kokį turi. O jei ir neturi – asmens dokumentus, šlepetes ir atsargines sportines kelnes susimeta į „Mašimos“ maišelį.

Savo darbdaviui mes atpigome perpus: už 30 proc. sumažintą (ir nuolat vėluojančią bent „simbolines“ dvi savaites, o dažniausiai – mėnesiu) algą dirbame pasidaliję 30 proc. sumažinto personalo darbo krūvį, pailginę savo darbo dieną dar 30 proc.

Išties, jie jau rinktis tarp pragaro ir skaistyklos, geriau tas variantas, kuris kelia mažiau streso.“

Tačiau „Lietuvos žinios“ primena, kad „Naujųjų atvykėlių vokiečiai laukia skirtingomis nuotaikomis. „Labai stiprios Vokietijos profsąjungos nerimauja, kad gali kristi vidutinio atlyginimo dydis, o darbdaviai džiaugiasi, kad gaus kvalifikuotos darbo jėgos. Mat per pastaruosius penkerius metus iš Vokietijos išvažiuoja daugiau žmonių negu atvažiuoja. Be to, vokiečių tauta sensta, atsilaisvinančias darbo vietas būtina užpildyti“,  – LŽ sakė V. Labanauskas. Lietuvio darbuotojo įvaizdis, pasak jo, dar nesusiformavęs, nes iki šiol mūsų tautiečių šioje šalyje dirbo labai nedaug.“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. stela stela rašo:

  na tegul nejuokina aferistu idarbinimo agenturos.Vokietijoje uz sneliu prieziura mokama maziausiai 1000eu+kelione ,apgyvendinimas+maitinimas.Nenusipiginkit tautieciai ir neparsiduokite kaip vergai,bukite borus,bet darbstus.

 2. Lina Lina rašo:

  Vokietijoje labai truksta darbuotoju medicinos srityje. 500 Eur Atlyginimas ir 200Eur kisianpinigiai yra isnaudojimas ir vergyste, kaip kad Stela sako. Butent tokiu isnaudojimu bijo ir vokieciai, nes jau nusistoveja atlyginimai per tokius pasiulymus ir vokieciams bus mazinami.
  Ir be to, uz 700 Eur Vokietijoje niekas nepragyvena. ..

 3. Cornelia Cornelia rašo:

  Na ir juokdares jus. Uz 700€ labai daug kas isgyvena!!!! Ir visai neblogai. Jeugu atodziai skaitete straipsni-ten parysyta, kad vokieciai darbdaviai apmoka pragyvenima, keliones islaidas ir maitinima. Labai keista, kad 700€ nepakanka menesiui pragyventi, nors nieko pirkti nereikia, apart higienos reikmenu, moterisku smulkmenu ir tt. Paklauskite kaip studentai is daug maziau pragyvena, nors uz buta, moksla, maista ir rubus bei studiju reikmenis patys perka????
  Is kurio jus menulio mergaites iskritote???

 4. Paul Paul rašo:

  Lina uz 700 tikrai imanoma laisvai pragyventi. Nebent tu kaip ir visi vokieciai kas antra diena eini i restorana. cia ir su 500 normaliai nerbadaudamas pragyveni, spurgiau tu

 5. Anonimas rašo:

  pff… norite pragyventi, ar gyventi???? lietuviai tikrai linke nusipiginti. savigarbos turekite!

 6. nera krizes nera krizes rašo:

  pragyvent gal ir pragyvensi -bet nieko neatsidesi nuo-7oo- euru.as uzdirbu 4oo-7oo svarus per savaite ir tai ne rojus


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...