2011 Balandžio 28

Vatikanas

Nerimaujama, kad karališkosios vestuvės užgoš Jono Pauliaus II beatifikaciją

veidas.lt

Scanpix

Vatikane nerimaujama, kad Jono Pauliaus II beatifikacijos ceremoniją, numatytą gegužės 1 dieną, gali užtemdyti karališkosios vestuvės Londone, rašo laikraštis “The Wall Street Journal”.

Balandžio 29 dieną princo Viljamo (William) ir jo sužadėtinės Keit Midlton (Kate Middleton) vestuvės, vyksiančios dviem dienom anksčiau, tapo dominuojančia naujiena viso pasaulio žiniasklaidoje, kiek apribojančia velioniui popiežiui skiriamą dėmesį ir laiką.

Sausį, kai Vatikanas paskelbė beatifikacijos datą, kardinolas Chosė Saraiva Martinas (Jose Saraiva Martins), ankstesnis Vatikano kongregacijos departamento vadovas, prognozavo, kad renginyje dalyvaus daugiau nei du milijonai tikinčiųjų. Remdamosi šiomis prognozėmis, Vatikano ir Italijos kelionių agentūros užsakė visus Romos ir jos apylinkėse įsikūrusius viešbučius.

Bet princo Viljamo ir K. Midlton vestuvių data jau buvo paskelbta keliais mėnesiais anksčiau, ir kovą Vatikanas sumažino savo prognozes. Už uždarų durų Vatikano atstovai nurodė miesto renginių organizatoriams Romoje ruoštis sutikti 150 tūkst. žmonių, tarp kurių tikimasi sulaukti vos kelių aukšto rango svečių, kalbėjo vienas iš renginio organizatorių.

Šiuo metu Vatikano renginių planuotojai neatrodo tokie užtikrinti.

“Iš tikrųjų pastebėjau, kad karališkosios tuoktuvės sulaukia labai daug dėmesio”, – sakė Vatikano piligrimų organizacijos “Opera Romana Pellegrinaggi” (ORP) vadovas tėvas Cezaris Atuiras (Casesaras Atuire), pridurdamas, kad Romoje “vis dar labai daug neužsakytų nakvynės vietų”. “Šiai jaunuolių porai linkiu viso geriausio gyvenime… tačiau tai skirtingo lygio renginiai”.

Vatikanas visomis išgalėmis siekia padaryti renginį kuo populiaresnį, pasitelkdamas į pagalbą internetą, socialinius tinklus “Facebook”, “Twitter”, skaitmenines komunikacines priemones.

Tačiau, nepaisant visų rinkodaros pastangų, televizijos kanalai nesiruošia skirti viso savo dėmesio popiežiui Jonui Pauliui II, kaip jie tą darydavo anksčiau, skelbia Vatikano apžvalgininkai.

“Naujienoms apie beatifikaciją nebus skirta daug vietos, nes visas dėmesys bus sutelktas į Angliją”, – sakė Italijoje dirbanti CBS televizijos žurnalistė Sabina Kastelfranko (Sabina Castelfranco).

Monsinjoras Slavomiras Oderis (Slawomir Oder), Bažnyčios atstovas, atsakingas už Jono Pauliaus II kanonizacijos bylą, skundėsi dėl karališkosioms vestuvėms skiriamo dėmesio, pridurdamas, kad “šių dienų pasaulyje žinios kuriamos iš paskalų, kurios sutraukia daugiau žiūrovų”.

S. Oderio pastebėjimu, kardinolas Stanislavas Dzivišas (Stanislaw Dziwisz), Krokuvos arkivyskupas, buvęs Jono Pauliaus II asmeninis sekretorius, primygtinai reikalavo, kad beatifikacija sutaptų su gegužės 1 dieną minimos Tarptautinės darbo dienos savaitgaliu, kad piligrimai iš velionio popiežiaus gimtosios Lenkijos turėtų pakankamai laiko atvykti į Romą.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai Vatikanui dėmesį tenka dalytis su Didžiosios Britanijos karališkąja šeima. 2005 metais pasaulio dėmesys buvo sutelktas į Romą – aukšto rango asmenys ir 4 mln. piligrimų suplūdo į Romą, Jono Pauliaus II laidotuves, tačiau po kelių dienų žiniasklaidos dėmesys nukrypo į Bakingamo rūmus, kur vyko princo Čarlzo (Charles) ir Kamilos Parker Bouls (Camilla Parker Bowles) vestuvės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...