2011 Balandžio 06

Vatikanas

Kviečia į popiežiaus Jono Pauliaus II beatifikaciją

veidas.lt

Vatikanas antradienį paragino tikinčiuosius dalyvauti gegužės 1 dieną vyksiančioje velionio popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimo palaimintuoju ceremoniją ir nepabūgti pranešimų apie gresiančias didelę spūstis bei smarkiai padidintas kainas Romos viešbučiuose.

“Kviečius visus atvykti. Roma pasiruošusi. Nebijokite atvykti arba pakviesti žmones”, – sakė Šventojo Sosto atstovas Caesaris Atuire (Cezaris Atuirė).

Vatikanas jau pradėjo skaičiuoti dienas iki didžiausios ceremonijos Italijos sostinėje nuo charizmatiško ir itin populiaraus lenko popiežiaus mirties 2005 metais, kai milijonai žmonių atvyko atsisveikinti su velioniu pontifiku arba dalyvauti jo laidotuvėse.

Vatikano pareigūnai numato, kad į Romą atvyks bent 300 tūkst. žmonių, tarp jų dešimtys tūkstančių iš Jono Pauliaus II gimtosios Lenkijos. Per tris dienas truksiančias ceremonijas velionis pontifikas bus paskelbtas palaimintuoju, o šis žingsnis atvers kelią jam būti paskelbtam Katalikų Bažnyčios šventuoju.

Vatikanas jau perspėjo tikinčiuose saugotis sukčių, ypač veikiančių internete, kurie pardavinėja netikrus bilietus į beatifikacijos ceremoniją. Pareigūnai pabrėžė, kad jokių bilietų ceremonijose nebus.

Manoma, kad per šiuos renginius Romoje itin didelio dėmesio sulauks 49 metų prancūzė vienuolė Marie Simon-Pierre (Mari Simon-Pjer), esą stebuklingai išgijusi nuo Parkinsono ligos, kai ji ir kitos vienuolės pasimeldė velioniui popiežiui, praėjus keliems mėnesiams po šio mirties.

Vatikano pareigūnai spaudos konferencijoje sakė sudarę “etikos paktą” su Romos viešbučių verslo asociacija, kurios nariai pasižadėjo dirbtinai nekelti kainų beatifikacijos ceremonijų laikotarpiu, kai laisvų kambarių sostinės svečiams veikiausiai pristigs.

Žiniasklaidoje buvo paskelbta daug pranešimų apie kosmines kainas, ypač Romos senamiestyje arba kitame Tibro upės krante esančio Vatikano apylinkėse įsikūrusiuose viešbučiuose.

Pareigūnai sakė, kad tikinčiųjų miniose tvarką prižiūrės policija ir šimtai savanorių. Romoje bus įrengti didžiuliai televizijos ekranai, o 14 jų bus Santarvės gatvėje, einančioje nuo Tibro iki Vatikano Šv.Petro aikštės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...