2010 Rugsėjo 29

Romas Valentukevičius

Nerasta įrodymų dėl E. Kusaitės mušimo

veidas.lt

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius sako neradęs įrodymų, kad terorizmu įtariama Eglė Kusaitė būtų buvusi mušama.

Kontrolierius tyrimą atliko pagal pačios merginos skundą dėl patirto teisėsaugininkų smurto.

“Ką nors rasti įrodančio smurtą, nepavyko”, – trečiadienį per Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdį sakė Seimo kontrolierius.

Jis tvirtino prieš porą mėnesių gavęs 21 metų E.Kusaitės ir jos motinos skundą dėl žmogaus teisių pažeidimų, kai terorizmu įtariama klaipėdietė laikyta areštinėje ir tardyta. R.Valentukevičiaus teigimu, E.Kusaitė nurodė kelis konkrečius epizodus, kai teisėsaugos pareigūnai ją esą mušė, veikė psichotropinėmis medžiagomis.

Kontrolierius pabrėžė, kad sunku nustatyti, kas iš tiesų įvyko prieš 5 ar 6 mėnesius. Tačiau baudžiamojoje byloje surinkti dokumentai, anot jo, paneigia merginos žodžius.

“Teisėsaugos institucijos, kurios vykdė tardymus, turi visus alibi”, – sakė jis.

Su baudžiamąja byla susipažinęs R.Valentukevičius tvirtino, kad byloje esama dokumentų, liudijančių, jog iš tardymų parvežtą įtariamąją apžiūrėdavo medikai ir nerasdavo jokių sumušimų, jokių smurto žymių. Po tais apžiūros protokolais yra E.Kusaitės parašas.

Abejonių dėl merginos tvirtinimų jam sukėlė ir faktas, kad su suimtąja bendravo, ją matė gana daug žmonių – iki penkiolikos. R.Valentukevičius svarstė, kad tiek daug pareigūnų būtų sunku įtikinti nuslėpti smurtą.

“Bandžiau įvairiais kampais pažiūrėti, bet kas įvykę prieš 5-6 mėnesius, nenustatysi (…) Garantuoti negaliu, kad taip nebuvo”, – kalbėjo kontrolierius.

Jis prisipažino su pačia skundo autore nesusitikęs ir nebendravęs.

R.Valentukevičių nustebino ir faktas, kad prokurorai jam su patarėju leido keletą valandų susipažinti beveik su visa baudžiamąja byla. Anot jo, tai labai retas atvejis.

E.Kusaitė ir teisme bando įrodyti, kad Lietuvos ir Rusijos teisėsaugininkai ją mušė, grasino, veikė psichotropinėmis medžiagomis.

Anot jos, pirmą kartą ji buvo sumušta areštinėje iškart po sulaikymo, vėliau – per tardymą, atvykus Rusijos pareigūnams. Merginos teigimu, ji buvo trijų Rusijos pareigūnų sumušta ir jų grasinimų apklausų metu sulaukė balandžio pradžioje. Jie, anot E.Kusaitės, neprisistatė.

Baudžiamąją bylą dėl ketinimų atlikti teroro aktą tiriančios Generalinės prokuratūros atstovai įtariamosios kaltinimus dėl smurto atmeta.

E.Kusaitė įtariama, kad rengėsi susisprogdinti Rusijos karinėje bazėje. Mergina Lietuvoje sulaikyta pernai spalį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Anonimas Anonimas rašo:

  Keistai ir nenatūraliai atrodo visa ši istorija.
  “Su baudžiamąja byla susipažinęs R.Valentukevičius tvirtino, kad byloje esama dokumentų, liudijančių, jog iš tardymų parvežtą įtariamąją apžiūrėdavo medikai ir nerasdavo jokių sumušimų, jokių smurto žymių.”
  Tai čia tokia lietuviška teisinė praktika,kad po tardymo kalinį apžiūri gydytojai??? Argi nekeista?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...