2010 Gegužės 04

Terorizmas

Lietuvė ketino įvykdyti teroro aktą Rusijoje

veidas.lt

Teisėsaugos pareigūnams pernai rudenį pavyko užkirsti kelią teroro aktui, kurį Lietuvos pilietė Eglė Kusaitė ketino įvykdyti Rusijoje – susisprogdinti kariniame objekte ir nusinešti su savimi kuo daugiau žmonių gyvybių, antradienį pranešė prokuroras.

Tokias detales antradienį per Lietuvos Apeliacinio teismo (AT) posėdį atskleidė Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius.

“E.Kusaitė atliko visus veiksmus, kuriuos galėjo padaryti, kad įvykdytų tai, kas jai buvo liepta, tai yra vykti į Rusiją, kad susisprogdintų kariniame objekte”, – teisme kalbėjo J.Laucius.

Teismo posėdyje nagrinėjamas įtariamosios skundas dėl balandžio 22-ąją priimto Vilniaus apygardos teismo sprendimo pratęsti suėmimą trims mėnesiams. Mergina suimta jau ilgiau kaip šešis mėnesius, nuo spalio pabaigos.

Prokuroras teigė, kad E.Kusaitė įtariama pagal Baudžiamojo kodekso 250 straipsnio 5 dalį, tai yra, kad dalyvavo bendrininkų grupėje siekiant įvykdyti teroro aktą.

Pasak J.Lauciaus, yra duomenų, kad tokiu žingsniu siekta įbauginti žmones.

Vis dėlto jos veiksmus pavyko užkardyti, nes ji buvo sulaikyta Lietuvoje.

Posėdžio pradžioje buvo paviešinta, kad paruošiamuosius veiksmus dvidešimtmetė mergina esą vykdė nuo pernai metų birželio iki spalio 24-osios, kuomet buvo sulaikyta: tuomet ji mokėsi daryti sprogmenis, juos detonuoti, gavo lėšų tokiems mokymams.

Prokuroras J.Laucius tvirtino, kad E.Kusaitė turėjo ryšių ne tik su Rusijoje esančiais asmenimis, kurie buvo sulaikyti, bet ir su “agresyvaus islamo nuostatų” besilaikančiais asmenimis Azerbaidžane, Uzbekijoje, Anglijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...