2010 Birželio 22

Vilnius ir Trakai

Nepraminti sostinių takai

veidas.lt

Pasivaikščiojote po Vilniaus senamiestį ir užkilote į Gedimino pilies kalną. Vėliau pasigrožėjote Trakų pilimi ir paskanavote kibinų. Taip atrodo įprasta išvykos į dvi Lietuvos sostines – Vilnių ir Trakus diena. Tačiau šie miestai siūlo ir kur kas originalesnių pramogų, kurios įprastą dieną padarys nepamirštamą.

Vis iš naujo atrandamas Vilnius

"Veido" archyvas

Manote, kad pažįstate Vilnių kaip savo penkis pirštus? Net jei čia gimėte ir augote, pasirenkite nustebti. Išskirtinės teminės ekskursijos privers jus pakeisti nuomonę ir atrasti kitokį – romantišką, paslaptingą ar net bauginantį Vilnių. Jei pačias populiariausias Vilniaus vietas jau aplankėte, metas intymesnei pažinčiai su miestu.

 • Leiskitės į Vilniaus gilumą – paslaptinguosius miesto požemius, kuriuose atgyja kitas pasaulis. Toks, apie kurį girdėjote tik iš legendų. Dar arčiau miesto širdies veda ekskursija po Vilniaus kiemus – jaukius, savotiškus, įdomius ir tokius, kurių nevaizduoja turistiniai atvirukai.
 • Jei ilgitės istorijų, galite rinktis vieną iš daugybės teminių ekskursijų, kurios supažindins vis su kitokiais Vilniaus įvykiais. Priklausomai nuo pasirinktos ekskursijos, galite išgirsti ir anekdotus primenančių pasakojimų, ir bauginančių legendų, ir garsių buvusių sostinės gyventojų gyvenimo peripetijų.
 • Ekskursija “Vaiduokliškas Vilnius” žada pašiurpinti baisiomis istorijomis, pasakojamomis sutemusiame naktiniame Senamiestyje. Dvi valandas trunkanti ekskursija vienam žmogui kainuoja 29 Lt, į ją galima išsileisti ir po vieną, ir visai grupei.

Jei ekskursijos pėsčiomis vargina, išbandykite dvigubą pramogą: pažinkite sostinės Senamiestį važinėdami elektriniu dviračiu, arba riedžiu (“segway”), tuo pat metu klausydamiesi priekyje važiuojančio gido pasakojimų. Tokio malonumo kaina – 90 Lt žmogui. Tiesa, už gido paslaugas teks mokėti papildomai. Visai grupei jos kainuos 150 Lt.

Dėl teminių ekskursijų po Vilnių kreipkitės į Vilniaus turizmo ir informacijos centrą arba į vieną iš kelionių organizatorių, pavyzdžiui, “Kiveda”, “Kelionių laikas”, “Vaiduokliai”. Riedį galite išsinuomoti “Super Segway” salone Vilniaus gatvėje.

Ir nepažinti Trakai

"Veido" archyvas

Trakai traukia ne tik pilimi, bet ir nuotykiais. Įprastais ir kulinariniais.

 • Miško apsuptyje šalia Gilušio ežero įsikūręs nuotykių parkas  Anupriškės siūlo adrenalino pliūpsnį. Čia tarp medžių įrengtos įvairaus sudėtingumo išbandymų trasos, kurioms įveikti prireiks drąsos ir ištvermės. Tarp medžių ištiestais lynais teks pasiekti galutinį trasos tašką tam, kad galėtumėte didžiuotis įveikę Tarzano vertą išbandymą.
 • Kulinarinius nuotykius žada karaimų virtuvė. Tradicinių kibinų, ko gero, ragavo visi. Tačiau šis patiekalas kur kas gardesnis, kai galite patys dalyvauti jo gamyboje ir susipažinti su karaimų virtuvės tradicijomis.
 • Aukštadvario regioniniame parke laukia pažintis su duonos kepimo tradicijomis. Pašausite kepalą į krosnį ir ragausite garuojančios, ką tik iš jos ištrauktos duonelės riekės. O kad laikas, kol duona keps, neprailgtų, susipažinsite ir su lino keliu nuo sėjos iki lovatiesės ir pamėginsite austi senoviškomis staklėmis.
 • Jei jums gardesnis saldus kąsnis, nepamiršite apsilankymo šokolado manufaktūroje “Šokolado sostinė”. Kad nereikėtų varvinti seilės klausantis saldžių istorijų apie šokoladą, patys tapsite jo gamintojais ir sukursite savo saldainį.

Šiuolaikinio meno gerbėjams

Pavažiavus apie 20 kilometrų nuo Vilniaus iki Sudervės, patenkate į keisčiausių fantazijų pasaulį. Čia palei Vilnojos ežero krantą ir net pačiame ežere rikiuojasi daugiau kaip 60 akmeninių skulptūrų. “Vilnojos” akmens skulptūrų parkas – unikalus šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, nuolat pasipildantis naujais eksponatais. Skulptūras iš lietuviško granito kūrė menininkai iš daugiau kaip 30 pasaulio šalių, todėl parke juntama stiliaus, tradicijų ir idėjų įvairovė. Apsilankymas “Vilnojos” akmens skulptūrų parke nemokamas, o greta yra ir viešbutis, kuriame galima apsistoti atvykus iš tolėliau.

Netoli geografinio Europos centro, Europos parke, – dar vienas šiuolaikinio meno centras. Pripažintas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi, besipuikuojantis žymiausių Lietuvos ir užsienio menininkų darbais, Europos parkas kviečia į vaizduotę lavinančią ekskursiją. Čia pavaikščiosite judančiomis grindimis, kurios netrunka įsisiūbuoti, skaitysite metalinę knygą ir baisėsitės groteskišku daržu, kuriame auga daržovės mutantės.

Į Europos parką iš Vilniaus galite atvykti 92 autobusu iš Žalgirio stotelės. Autobuso tvarkaraštį rasite Europos parko interneto puslapyje adresu:

http://www.europosparkas.lt/Lankymas/grafikas.htm

Vandens keliais

Senutė Neris ir Trakų ežerai kviečia pažinti miestą iš laivo denio.

Vilniuje šalia Karaliaus Mindaugo tilto prisišvartavęs laivas “Ryga” kviečia pasiplaukioti Nerimi. Valandą plaukdami laivu nuo miesto centro iki Valakampių grožėsitės upės apylinkėmis. Toks malonumas vienam žmogui tekainuoja 20 Lt, o laivas plaukioja kas valandą kasdien, jei tik susirenka 20 žmonių grupė.

Ekskursijas po Trakus rengia net trys pramoginiai laivai “Akmena”, “Galvė” ir “Skaistis”. Tačiau jie nuomojami tik grupėms. Keliaujantiems su nedidele kompanija pigiau išsinuomoti jachtą, kuria 40 min. iki 10 žmonių galės plaukioti už 80 Lt.

Sveikas miestas

Nors Lietuvos kurortai garsėja geriausiomis sanatorijomis ir sveikatingumo centrais, kelias iki jų kartais pasirodo per tolimas. Tačiau sveikatą pataisyti galima ir betoniniame mieste Vilniuje ar netoliese esančiuose Trakuose.

 • Vilniaus Baltupių rajone įsikūrusioje sanatorijoje “Pušyno kelias” galima už palyginti nedidelę kainą pataisyti sveikatą, pailsėti ir pasilepinti grožio procedūromis. Sanatorijoje atliekamos reabilitacinės procedūros vaikams ir suaugusiesiems, gydomieji ir grožį puoselėjantys masažai, gydomos stuburo, nervų, kvėpavimo sistemos ligos.
 • Trakų rajone įsikūrusiame poilsio ir sveikatingumo centre “Trasalis” galima pailsėti nuo miesto šurmulio, atsigauti po ligų ir sveikatos sutrikimų bei pasilepinti atpalaiduojamosiomis grožio procedūromis. Centre galima susiplanuoti net kelių dienų atostogas: gyventi viešbutyje ir kasdien mėgautis specialiai sudaryta SPA procedūrų programa.

Jei nenorite leisti pinigų procedūroms, išbandykite nieko nekainuojantį sveikatinimo būdą – šiaurietišką vaikščiojimą. Prieš keturis dešimtmečius suomiai sumanė paprastą pasivaikščiojimą paversti naudingu sveikatai ir vaikščiotojams įdavė specialias lazdas. Vaikštant su jomis ir laikantis nustatytos vaikščiojimo technikos, puikiai dirba raumenys, deginamos kalorijos, o organizmas gerai aprūpinamas deguonimi. Tereikės vienintelės investicijos – specialių lazdų, kainuojančios nuo 100 Lt. O specialios šiaurietiško vaikščiojimo technikos galite išmokti Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose birželio mėnesį organizuojamuose mokymuose. Pusantros valandos treniruotė su lazdų nuoma kainuoja 35 Lt.

Nepraleiskite įdomiausių vasaros renginių

 • Birželio 12–13 d. į Trakus kviečia tradicinė miesto šventė “Trakų vasara 2010″. Šventinių renginių tvarkaraštis sudarytas taip, kad būtų ką veikti visą savaitgalį. Jūsų laukia pažintinis žygis pėsčiomis į Bražuolės piliakalnį, sporto varžybos ir koncertai įvairaus muzikinio skonio klausytojams: nuo liaudiškos muzikos iki bliuzo.
 • Naktį iš birželio 19-osios į 20-ąją Vilniui neleis užmigti jau tradiciniu tapęs renginys “Tebūnie naktis”. Šiemet planuojama surengti apie 70 įvairių kultūrinių renginių ir įrodyti vilniečiams bei miesto svečiams, kad lietuviška kultūra nemiega.
 • Birželio 23-iosios naktį Joninės bus švenčiamos Verkių regioniniame parke. Laikantis visų Joninių papročių, čia bus rengiama tradicinė vakaronė: su tautiniais šokiais, dainomis, burtais ir paparčio žiedo ieškojimu.
 • Birželio 19 – liepos 23 dienomis Vilniuje, po atviru dangumi, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme vyks klasikinės muzikos festivalis “Muzika virš senamiesčio”. Penki koncertai kvies pasiklausyti pasaulinio garso klasikinės muzikos žvaigždžių ir didžiausių Lietuvos talentų.

Visą vasarą – birželio 24 – rugpjūčio 31 dienomis skambės tradicinis muzikos festivalis “Kristupo vasara”. Tarp gausybės renginių atrasite ir visame pasaulyje garsių muzikantų pasirodymų ir nemokamų koncertų. Štai į visus ciklo “Sakralinės muzikos valandos” koncertus, vyksiančius po Šv. Kazimiero bažnyčios skliautais, neprireiks jokių bilietų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Augustas Augustas rašo:

  Buvau anupriskese, labai patiko, daug ispudziu, puikus kolektyvas ir dar papildomas pliusas tai ezeras parko teritorijoje kur galima paselus laipynese issimaudyti:0super:)10 balu:)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...