2011 Sausio 13

Katastrofos

Nenori Lenkijos lėktuvo katastrofos spekuliacijų

veidas.lt

Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas viliasi, jog Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) lėktuvo katastrofos tema neskels spekuliacijų, ir tikisi kad Maskva ir Varšuva toliau plėtos bendradarbiavimą.

“Aš tikiuosi, kad spekuliacijų nebus, kad niekas nemėgins iš šios tragedijos susikrauti politinio kapitalo”, – sakė S.Lavrovas žurnalistams Maskvoje ketvirtadienį.

Drauge ministras pareiškė, kad, kaip jis tikisi, tas kursas, kuris buvo suderintas per prezidento Dmitrijaus Medvedevo vizitą į Varšuvą, kursas, kuris, “be abejo, atitinka svarbiausius Rusijos ir Lenkijos tautų interesus”, bus tęsiamas, ir susitarimai bus vykdomi.

“Aš to nekomentuosiu”, – pareiškė S.Lavrovas, atsakydamas į klausimą, kaip Lenkija reaguoja į vakar Maskvoje pateiktą Tarpvalstybinio aviacijos komiteto galutinį pranešimą apie L.Kaczynskio lėktuvo katastrofos tyrimą.

S.Lavrovas pareiškė, kad lėktuvo katastrofos tyrimą Rusijos ir Lenkijos vyriausybių pavedimu atliko Tarpvalstybinis aviacijos komitetas.

“Tai nepriklausoma tarptautinė organizacija. Kai mūsų kolegos Lenkijoje rašo, kad tai Rusijos tyrimas, taip nėra. Tarpvalstybinis aviacijos komitetas yra nepriklausoma Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) struktūra. Technikos komisija rėmėsi žymiausių ekspertų iš mūsų šalies, iš Lenkijos, JAV, iš kai kurių Europos šalių ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalių parama. Taip pat dalyvavo kai kurios tarptautinės organizacijos”, – sakė S.Lavrovas.

“Aš nekomentuosiu konkrečių teiginių, kurių buvo, nors teiginių buvo įvairių, bet pabrėšiu, kad spekuliuoti šia tema, manau, neetiška, ir net kai kur šventvagiška. Tai baisi tragedija”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...