2010 Spalio 10

Politika

Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofoje žuvusiųjų artimieji pagerbė nelaimės vietą Smolenske

veidas.lt

Rusijos vakariniame mieste Smolenske, netoli kurio lygiai prieš pusmetį įvyko Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofa, sekmadienį apsilankė 170 žuvusiųjų artimųjų.

Artimieji pagerbti šių metų balandžio 10 dieną įvykusios katastrofos aukų dviem civilinės aviacijos lėktuvais atskrido iš Varšuvos į Vitebsko miestą Baltarusijoje, iš kurio autobusais išvažiavo į Smolenską.

Su grupe atskrido ir dabartinė Lenkijos pirmoji ponia – prezidento Bronislawo Komorowskio (Bronislavo Komorovskio) žmona Anna (Ana), kuri žuvusiųjų pagerbimo iškilmėse dalyvavo kartu su Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo žmona Svetlana.

“Mus visus – Rusijos prezidentą, visą Rusijos tautą, mane – giliai sukrėtė ši baisi tragedija – (Lenkijos prezidento) Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio), jo žmonos Marios (Marijos), visų keleivio ir lėktuvo įgulos žūtis”, – sakė S.Medvedeva.

“Lenkijos Respublikos skausmą ir sielvartą išgyveno visi Rusijos žmonės; visas sunkias dienas buvome su jumis ir buvome pasiruošę padėti jums atlaikyti šią tragediją”, – pridūrė Rusijos pirmoji ponia, prieš padėdama gėlių prie akmens, žyminčio vietą, kurioje buvo rastas L.Kaczynskio kūnas.

Per šią katastrofą žuvusio Lenkijos gynybos viceministro Stanislawo Komorowskio (Stanislavo Komorovskio) našlė Ewa Komorowska (Eva Komorovska) visų tragedijos aukų artimųjų vardu padėkojo Rusijai, kuri organizavo šį paminėjimą ir lėktuvo kritimo vietos priežiūrą.

“Balandžio 10 dieną šioje vietoje nukrito lėktuvas, kuris subyrėjo į tūkstančius nuolaužų. Tą akimirką į tūkstančius gabalėlių suskilo mūsų gyvenimai ir širdys, – sakė ji. – Pamatėme tik dalelę šio lėktuvo, tačiau to pakanka – įspūdis siaubingas.”

E.Komorowska taip pat perskaitė visų 96 katastrofos aukų vardus.

Gedulingos piligriminės kelionės dalyviai prie nukritusio Lenkijos prezidento lėktuvo Tu-154 nuolaužų padėjo gėlių, o vėliau oro uosto lėktuvų nusileidimo taku pėsčiomis nuėjo 2,5 kilometro į katastrofos vietą, kur buvo aukojamos gedulingos pamaldos.

Žuvusiųjų artimieji ir abiejų šalių pirmosios ponios taip pat aplankė Katynės kapines, kur palaidoti Antrojo pasaulinio karo metais NKVD sušaudytų lenkų karininkų palaikai. Katynės memoriale nuskambėjo atminimo varpo dūžiai.

Nors abiejų šalių santykiai pašiltėjo, Lenkija vis labiau kritiškai atsiliepia apie Rusijos atliekamą šios katastrofos tyrimą, taip pat priekaištauja dėl Smolensko oro uoste saugomų lėktuvo nuolaužų esą nepakankamos priežiūros.

Rusijos tyrėjai nustatė, kad Lenkijos prezidento lėktuvo įgula ignoravo perspėjimus apie tirštą rūką, dėl kurio nebuvo galima tūpti prie Smolensko esančiame kariniame oro uoste, taip pat išsiaiškino, jog prieš pat katastrofą į pilotų kabiną buvo užėję kažkas iš keleivių.

Tačiau Lenkija tebelaukia konkrečių išvadų dėl katastrofos priežasčių.

+370 5 2058525 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...