2011 Sausio 12

Ukraina

Negalima niekinti Ukrainos didvyrių

veidas.lt

Trečiasis Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka, vadovavęs šaliai 2005-2010 metais, politiniu laiko sprendimą panaikinti jo įsaką dėl Ukrainos didvyrio vardo suteikimo Stepanui Banderai.

“Manome, kad tai politinis sprendimas”, – trečiadienį agentūrai “Interfax” sakė V.Juščenkos atstovė spaudai Iryna Vanykova.

V.Juščenka mano, kad įsako, kuriuo suteikimas Ukrainos didvyrio vardas S.Banderai, panaikinimas kelia pavojų Ukrainos valstybingumui.

“Tiesa – ukrainiečių pusėje, tačiau čia slypi iššūkis ir pavojus Ukrainos valstybingumui”, – sakė ji.

V.Juščenka mano, kad “valdžia daro grubią klaidą turėdama tik trečdalio ukrainiečių palaikymą, ji turėtų dirbti vienijant visuomenę, o ne ją skaldant”.

Pasak I.Vanykovos, valdžia turi suprasti, kad “bandymai perrašyti Ukrainos istoriją, niekinant jos didvyrius, stengiantis įsiteikti Kremliui ir Maskvai užsakytais teismų sprendimais, nuteikia žmones prieš šią valdžią, nes gerokai didesnei Ukrainos gyventojų daliai Stepanas Bandera ir Romanas Šuchevyčius yra tautos didvyriai”.

Atstovė spaudai pažymėjo, kad partijos “Mūsų Ukraina” teisininkai teikė kasacinius skundus dėl neteisėtų teismų sprendimų.

Jau buvo skelbta, kad 2010 metų sausio 20 dieną prezidentas V.Juščenka savo įsaku suteikė Ukrainos didvyrio vardą S.Banderai, vadovavusiam “Ukrainos nacionalistų organizacijai”.

2010 metų balandžio 2 dieną, valdžiai pasikeitus, Donecko apygardos administracinis teismas panaikino prezidento V.Juščenkos įsaką, kuriuo suteikiamas Ukrainos didvyrio vardas S.Banderai (1909-1959), nes jis žuvo iki Ukrainos valstybės sukūrimo, o didvyrio vardas gali būti suteikimas tik Ukrainos piliečiui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...