2010 Lapkričio 26

Energetika

Naujieji mokėjimo planai bus naudingi 10 proc. elektros energijos vartotojų

veidas.lt

Naujieji mokėjimo už elektrą planai bus naudingi 140 tūkst., arba 10 proc. elektros vartotojų, teigia Rytų skirstomųjų tinklų atstovė.

“Iki 10 proc. klientų šis tarifų planas turėtų būti naudingas, o tai priklausys, kaip mes skatinsime. Žinoma, mes klientus informuosime ir sudarysime patogų internetinį tarifų pasitikrinimo kanalą, kur klientas įves, kiek elektros suvartoja ir pamatys, ar jam tinka šis tarifo planas, ar ne”, – penktadienį po Kainų komisijos posėdžio žurnalistams sakė RST elektros tiekimo direktorė Laimutė Milašauskienė.

Anot jos, pasirinkęs naujuosius planus, vartotojas gali sutaupyti “ir septynis, ir penkis, ir dešimt litų”.

Anot Kainų komisijos pirmininkės Dianos Korsakaitės, kadangi kol kas nėra suderintas joks tarifo plano pakeitimo mokestis, norintiesiems pasikeisti tarifą į naująjį nieko nekainuos.

Pasak Kainų komisijos pranešimo, numatoma, kad vartotojas turi teisę keisti pasirinktą mokėjimo planą du kartus per metus.

D.Korsakaitė teigė, kad šių laisvai pasirenkamų tarifų planų atsiradimas yra žingsnis į rinkos atvėrimą. Ji užtikrino, kad tai nereiškia, jog palaipsniui visi mokėjimo planai turės mėnesio mokesčius.

Pasak L.Milašauskienės nauji planai pasiūlyti, atsižvelgiant į vartotojų poreikius, apklausas ir rinką – jie nesusiję su elektrinės viryklės turėjimu ar 12 tūkst. kilovatvalandžių metiniu elektros suvartojimu.

Jos teigimu, įmonė jau yra sulaukusi nemažo vartotojų susidomėjimo naujaisiais planais.

“Šie planai kaštų prasme nėra brangiai administruojami. Tarkim, 12 tūkst. tarifo planui reikia kiekvienam laikotarpiui pasibaigus suskaičiuoti, patikrinti, ar mes pagrįstai galime taikyti šią nuolaidą. Šiuo atveju yra sukurti efektyvūs sistemų IT pagrindo modeliai, kur to administravimo nelieka, tai yra efektyvu”, – sakė L.Milašauskienė.

Kainų komisija penktadienį paskelbė 2011 metų elektros kainas ir jų taikymo tvarką.

Du nauji mokėjimo planai – “Namai” ir “Namai plius” – patrauklūs, jei vartotojas suvartoja atitinkamai daugiau nei 3 tūkst. ir 6 tūkst. kilovatvalandžių per metus. Juos bus galima pasirinkti savanoriškai nuo kitų metų balandžio 1 dienos.

Pasirinkusiems planą “Namai”, bus taikomas 10 litų mėnesio mokestis ir 41 cento už kilovatvalandę tarifas. Besinaudojantiems dviejų laiko zonų tarifu bus taikomas tokio pačio dydžio mėnesio mokestis, 44 centų už kWh dieninis ir 32 centų naktinis bei savaitgalio tarifas.

Pasirinkusiesiems “Namai plius”, planą mėnesio mokestis sieks 20 litų, o tarifas – 39 centai už kWh, o dviejų laiko zonų atveju – toks pats mėnesio mokestis ir du tarifai: 41 cento – dieną ir 30 centų už kWh – naktį ir savaitgaliais.

Nuo kitų metų elektros kainos nesikeičia ir taip pat lieka visi iki šiol buvę mokėjimo planai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...