2011 Lapkričio 01

ES parama padeda vytis išsivysčiusias ES šalis

veidas.lt


Daugiau nei trys ketvirtadaliai apklaustų Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad iš Europos Sąjungos kaip parama gaunami milijardai Lietuvai padeda vytis išsivysčiusias ES šalis.

Pažangos nepastebi tik 22,4 proc. respondentų. Tai paaiškėjo iš savaitraščio “Veidas” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos.
Tačiau pasidomėjus, ar Europos Sąjungos finansinė parama Lietuvoje skiriama tam, kam jos labiausiai reikia ir kas duos didžiausios naudos šaliai, apklausiamųjų vertinimai nebebuvo tokie pozityvūs: “taip” atsakė mažiau nei penktadalis respondentų, “ne” – daugiau nei penktadalis, o daugiau nei pusė mano, kad taip teigti galima tik iš dalies.

Jūsų nuomone, ar Europos Sąjungos finansinė parama Lietuvoje skiriama tam, kam jos labiausiai reikia ir kas duos didžiausios naudos šaliai? (proc.)

Iš dalies    57,6
Ne    22,8
Taip    19,2
Nežinau    0,4

Jūsų vertinimu, ar gaudama ES paramą Lietuva vejasi išsivysčiusias ES šalis, ar vis labiau atsilieka? (proc.)

Vejasi    77,4
Stovi vietoje    22,4
Vis labiau atsilieka    0,2

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. spalio 24–26 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Arūnas Arūnas rašo:

    Įstojimas į ES mano manymu tik sustabdė natūralų krašto ūkio vystymąsi, panašiai kaip buvo TSRS laikais, kada visas ūkis, jo proporcijos buvo pajungtos imperijos, bet ne savo reikmėms. Nueikime į maisto, ūkinių prekių parduotuves, beveik viskas ten ne mūsų gamybos, daugiausiai – iš Lenkijos. Čia, deja, blogo žodžio nusipelno mūsų prekybininkai, ypač – didieji: jie mieliau ima importines prekes. Liberalizmas, tiksliau patriotizmo stoka, neša grėsmę visai tautai, mes jau net nesusimąstome, kas yra ir kam reikalinga valstybė, kokia jos paskirtis. Žiniasklaida tai juk irgi nebe mūsų ir “dirba” nebe mums …


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...