2011 Sausio 11

Kontrabanda

Mokesčių inspektoriai tikrina, ar įtariami kontrabandininkai neįsigyja nelegalaus turto

veidas.lt

Mokesčių inspektoriai patikrinę penkiasdešimt asmenų nustatė, kad už nelegalias pajamas jie yra įsigiję turto už 2 mln. litų.

Tikrinama, už kokius pinigus prabangų turtą įsigijo gyventojai, kurie kaip įtariama, nelegaliai į Lietuvą veža kontrabandą arba jau buvo teisti už jos gabenimą. Tikrinti ir tie, kurie ypač dažnai kertą sieną su Kaliningrado sritimi ir Baltarusija, pranešė LNK “Žinios”.

Išaiškinta, kad neretai brangaus turto turi asmenys kurie yra bedarbiai. Vienas pasienio gyventojas iš nelegalių pajamų pasistatė namą už pusę milijono.

“Tie žmonės dažniausiai bando pagrįsti per paskolas, neva jie yra pasiskolinę iš artimųjų bičiulių giminių, tačiau tikriname toliau draugus giminės bičiulius ir neretai nustatome, kad ir tie patys bičiuliai ir draugai ir giminės negali pagrįsti iš kur gavo tų lėšų”, – sakė Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Vytautas Vitkevičius.

Mokesčių inspekcija planuoja patikrinti iki 100 asmenų. Tuo metu kai kurie ekspertai sako iš tokių valdžios veiksmų kol kas nematantys tikros kovos su kontrabanda.

“Negali būti geras rezultatas, jeigu tiktai bus kreipiamas dėmesys ir išdrįsta kovotu smulkiąją kontrabanda. Niekas nesako, kad ji yra teisinga, bet norint pakeisti situaciją reikia pradėti nuo stambiausiųjų”, – teigė teisininkas Kęstutis Čilinskas.

Vyriausybė deklaruoja siekį kitais metais iš šešėlinės ekonomikos gauti apie milijardą litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...