2011 Gegužės 19

Intrigą vis dar paliko neatskleistą

veidas.lt

Scanpix

Vakar Rusijoje buvo surengta daug dėmesio sulaukusi spaudos konferencija, kurioje buvo tikimasi išgirsti atsakymą, ar D. Medvedevas kandidatuos prezidento rinkimuose.

„Lietuvos žinios“ rašo: „Tai kas, po galais, eis į prezidento rinkimus: jūs ar V. Putinas?” Štai klausimas, kuris visiems rūpėjo labiausiai. Atsakymo taip ir nesulaukta.

Vakar Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas surengė pirmąją tokią didelę spaudos konferenciją – ją tiesiogiai transliavo keli Rusijos televizijos kanalai ir radijo stotys, konferenciją taip pat galėjo stebėti “Twitter” lankytojai. Tačiau žurnalistai, kurių į “Skolkovo” vadybos mokyklą susirinko beveik 900, jau iš anksto buvo nusivylę, mat spėjo, kad D. Medvedevas neatsakys į svarbiausią visus dominantį klausimą – dėl tandemo (t. y. jo ir premjero Vladimiro Putino) rinkimų planų.”

„Verslo žinios“ priduria, kad intriga dėl Rusijos prezidento rinkimų dar nesibaigė. Dienraštis praneša, kad „Dimitrijus Medvedevas sprendimą dėl kitos  kadencijos vėl pažadėjo paskelbti „greitu metu“. Jo kadencija baigiasi 2012-aisiais.

„Tai turėtų būti tinkamai pranešta, tačiau tai nereiškia, kad tikrai kandidatuosiu. Pranešimas bus paskelbtas greitu metu“.

„Mano ir p. Putino santykiai nėra tai, kas vadinama „tandemu“, – pareiškė prezidentas. Jis sakė pažįstąs premjerą jau 20 metų ir, žinoma, ne visada su juo sutaria, juolab kad tai būtų „nuobodu“. Kita vertus, p. Medvedevas pažymėjo, kad Rusijos modernizavimas turėtų būti spartesnis, nei tą sekasi daryti premjerui.“

„Lietuvos rytas” skelbia, kad spaudos konferencijoje „D. Medvedevas stengėsi parodyti, kad jie su premjeru V. Putinu tebėra sąjungininkai. Tačiau pastabą, kad jie su V. Putinu nors ir bendraminčiai, bet sutaria ne visais klausimais, kai kas palaikė signalu apie D. Medvedevo ambicijas siekti antrosios prezidento kadencijos.

Netrūko ir kitų visuomenę bei politikos apžvalgininkus suintrigavusių Rusijos vadovo pareiškimų. Pavyzdžiui, D. Medvedevas pareiškė, kad Rusija gali būti modernizuota greičiau, nei mano V. Putinas.“

Apie Rusijos modernizavimo būtinybę D. Medvedevas pabrėžė kone visose svarbiausiose savo kalbose. Politikas ne kartą demonstravo pasisakantis už modernesnį Rusijos vystymąsi, nei siūlo V. Putinas.

Pastarasis pabrėžia stabilumo poreikį ir ragina atsargiai vertinti įtaką iš užsienio.“

„Lietuvos žinios” rašo, kad „Apžvalgininkų nuomone, liberalesnis D. Medvedevas didžiąją savo prezidentavimo dalį praleido V. Putino šešėlyje. Daugelis mano, kad jis yra tik laikinas vadovas, o V. Putinas ketina grįžti į Kremlių. Konstitucija jam neleido trečią kartą iš eilės siekti aukščiausio šalies vadovo posto, bet ji nedraudžia to daryti po pertraukos. Kai kurie į viešumą prasprūstantys D. Medvedevo bei V. Putino pasakymai ir priešingi požiūriai perša mintį, kad galbūt tarp jų vyksta slapta kova.

Pasak kai kurių ekspertų, D. Medvedevas stengiasi perimti iniciatyvą iš V. Putino, o šis pastaruoju metu demonstruoja grynai rinkiminį aktyvumą. Dar didesnį galvosūkį užminė V. Putino frazė per vizitą Stokholme – švedų žurnalisto paklaustas dėl tandemo rinkimų planų jis mestelėjo: “Jums patiks! Būsite patenkinti.”

„Lietuvos rytas“ pažymi, kad D. Medvedevas dviprasmiškai pareiškė: „Niekas neateina į valdžią amžinai. Žmonėms, kurie turi tokių iliuzijų, paprastai blogai baigiasi.”

Akivaizdu, jog vakarykščiais į rinkimų kampaniją panašiais komentarais D. Medvedevas galėjo siekti parodyti, kad jis nėra tik premjero statytinis.”

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...