2011 Gegužės 16

Medicininių atliekų saugyklos – pilnos

veidas.lt

BFL

Nuo vasario nebedeginant pavojingų medicininių atliekų prisipildė jų saugyklos. Dėl tokių atliekų sunaikinimo problemų Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius pradėjo tyrimą.

Seimo kontrolierius aiškinsis, dėl kokių priežasčių ir kokiais norminiais aktais vadovaujantis iki šiol nėra išspręsta farmacinių atliekų surinkimo, tvarkymo ir apmokėjimo tvarka, nenustatyti medicinos atliekų tvarkymo reikalavimai, neįgyvendinta Valstybiniame strateginiame atliekų tvarkymo plane numatyta parengti speciali programa.

Pasak jo, jeigu ir toliau į šią problemą bus žiūrima pro pirštus, kyla grėsmė, kad sukauptos medicininės atliekos, kuriose gali būti toksinių medžiagų, sunkiųjų metalų, įvairių mikroorganizmų, gali būti pradėtos šalinti kartu su buitinėmis atliekomis, o tai turėtų neigiamą poveikį aplinkai, žmonių ir gyvūnų sveikatai.

Anot Seimo spaudos tarnybos pranešimo, medicinos įstaigose sukaupiamos atliekos jau kuris laikas nedeginamos. Šia veikla nuo 2006 metų užsiėmusi bendrovė “Senovė” tam neturi leidimo, o netoli Šiaulių pastatytas įmonės “Toksika” pavojingų atliekų deginimo įrenginys dar nenaudojamas. Nebetinkami vaistai, panaudoti švirkštai, skalpeliai ir kitos medicininės atliekos keliauja į saugyklas.

Pradėjęs tyrimą savo iniciatyva Seimo kontrolierius kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Raimundą Šukį ir aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską, prašydamas paaiškinti susidariusią padėtį. Atlikdamas tyrimą Seimo kontrolierius sieks nustatyti, kurios priemonės padėtų spręsti saugų medicinos atliekų tvarkymą ir kaip ateityje numatoma spręsti tokio pobūdžio problemas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...