2011 Birželio 06

Sprendžiama, ką daryti su medicinos atliekomis

veidas.lt

BFL

Atliekų deginimo gamykloje Vilniuje pirmadienio popietę sostinės savivaldybė rengia pasitarimą dėl besikaupiančių medicinos atliekų naikinimo jų deginimą sustabdžius Šiauliuose.

Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vita Braškienė BNS sakė, kad šiuo metu tokių atliekų sostinėje susikaupę bent 40 tonų. Jos daugiausia kaupiasi bendrovėse, surenkančiose atliekas iš ligoninių, bet nebegalinčiose jų vežti deginti į vienintelę šalyje pastaruoju metu tokių atliekų deginimu užsiėmusią bendrovę.

Bendrovė Šiauliuose jau maždaug dvi savaites medicinos atliekų nedegina – deginimas nutrauktas kilus konfliktui tarp gamyklą jungtinės veiklos pagrindu statančių bendrovių “Hafner Srl” bei “Senovė” ir statybų užsakovo – bendrovės “Toksika”.

Pasak “Toksikos” generalinio direktoriaus Ramūno Peciulevičiaus, konfliktas kilo užsakovui pareiškus pretenzijas dėl projekto sąlygų galimai neatitinkančių įrenginių. Dėl bendrovių nesutarimų praėjusią savaitę Vyriausybėje vykusiame pasitarime “Toksikai” nurodyta inicijuoti ginčų komisiją ir joje spręsti nesutarimus su gamyklos statytojais.

V. Braškienė teigia, kad pirmadienio pasitarimą jau minėtos bendrovės “Senovė” statytoje, bet veiklos nevykdančioje gamykloje inicijavo savivaldybė.

“Ieškosime gal ne alternatyvos Šiauliams, bet būdų, kaip sutvarkyti esamas atliekas. Kažkokiu būdu reikia spręsti, ką daryti su susikaupusiomis atliekomis. Medicinos atliekos gali būti pavojingos, infekuotos ir karštuoju periodu jos gali būti sandėliuojamos ir laikomos tik 48 valandas. Jos jau išbuvo neleistiną laiką, nes Šiaulių deginimo gamyklos katilas išjungtas daugiau kaip savaitę. Šiandien renkamės visos institucijos, mes nesvarstome – vien tik Lazdynuose ar ne Lazdynuose, galbūt kitą galimybę, kitokį tvarkymo būdą pasiūlys mums specialistai”, – BNS sakė ji.

Jos teigimu, kelias savaites išlaikytų atliekų į užsienį išvežti nebegalima.

“Galimas variantas perspektyvoje planuoti išvežti į užsienį, bet galbūt ne dvi savaites pastovėjusias atliekas”, – sakė ji.

Didžiausios šalies gydymo įstaigos – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos – BNS pirmadienį informavo, kad nepatiria didesnių nepatogumų dėl sustojusio medicinos atliekų deginimo Šiauliuose – atliekas pagal sutartis surenka tai įsipareigojusios atlikti bendrovės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...