2011 Rugsėjo 03

Seimo kontrolierius susipažino su Alytaus pataisos namų nuteistųjų gyvenimo sąlygomis

veidas.lt

Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Romas Valentukevičius, kartu su vyresniuoju patarėju Tomu Ragausku, patarėja Neringa Kučinskaite ir Žmogaus teisių padėties uždarose laisvės apribojimo institucijose stebėtojų grupės vyriausiąja specialiste Kristina Brazevič lankėsi Alytaus pataisos namuose, kur susitiko su pataisos namų administracija bei juose laikomais asmenimis.

“Mūsų institucija iš šių pataisos namų gauna mažiausiai skundų, todėl buvo aktualu išsiaiškinti, kokios priežastys tai lemia“, –  susitikimo tikslą įvardija Romas Valentukevičius.

Seimo kontrolieriaus susitikimo su Alytaus pataisos namų direktoriumi Kęstučiu Jasmontu, jo pavaduotojais ir kitais pareigūnais metu buvo aptarta Seimo kontrolierių įstaigoje gaunamų suimtųjų ir nuteistųjų skundų problematika bei reguliarios žmogaus teisių padėties uždarose laisvės apribojimo institucijose stebėsenos būtinybė.

Alytaus pataisos namų  administracijos pareigūnai pasidalino kasdieninio darbo metu kylančiomis ir sprendimo reikalaujančiomis problemomis – tai ir dėl nuteistų asmenų laikymo sąlygų antrajame bendrabutyje, kuris vis dar nesuremontuotas, pareigūnų trūkumo, nepakankamo finansavimo. Įstaigos Sveikatos priežiūros tarnybos gydytojai informavo, kad įstaigoje laikoma 300 ŽIV infekuotų asmenų, tačiau iš jų gydomi tik 20. Nepakanka lėšų medikamentams, dėl menko darbo užmokesčio pataisos namuose jau 7 metai nėra gydytojo psichiatro, įstaigai taip pat reikalingas gydytojas infektologas.

Alytaus pataisos namų direktorius įvardijo problemas, kylančias dėl nuteistųjų asmenų turimų asmeninių kompiuterių.

„Manau, kad jau atėjo laikas pradėti diskusiją dėl pataisos ir suėmimo vykdymo įstaigose laikomų asmenų turimų asmeninių kompiuterių, nes informacinės technologijos sparčiai žengia į priekį ir pataisos įstaigų pareigūnai susiduria su sunkiai užkardomomis problemomis, todėl svarstytinas klausimas, ar nereikėtų tokiose įstaigose įrengti kompiuterių klasių, o asmeninių kompiuterių naudojimą apriboti“, – teigia Romas Valentukevičius.

Vizito Alytaus pataisos namuose metu Seimo kontrolierius apžiūrėjo, kaip laikomi nukentėjusieji, bendravo su jais, išklausė jų nusiskundimų.

„Alytaus pataisos namuose laikomų asmenų gyvenimo sąlygos yra geros, išskyrus jau minėtą antrąjį korpusą, kurį reikia iš esmės pertvarkyti ir suremontuoti. Taip pat pataisos namų administracija skiria daug dėmesio nuteistųjų mokymuisi, socialinei reabilitacijai ir užimtumui, įstaigoje dirba 30 proc. nuteistųjų“,  – sako Romas Valentukevičius.

Vizito metu paaiškėjo, kad pataisos namuose yra ribotos galimybės aktyviau dirbti su netrukus į laisvę išeisiančiais asmenimis. Tam galėtų pasitarnauti šalia pataisos namų esantis nenaudojamas ir apleistas karinio dalinio pastatas, kuriame nesunkiai būtų galima įrengti atskirą gyvenamąją zoną tokiems asmenims.

„Manau, kad būtų tikslinga siūlyti Krašto apsaugos ministerijai ir Teisingumo ministerijai aptarti nenaudojamo karinio dalinio pastato perdavimo Alytaus pataisos namams galimybę“, – sako Seimo kontrolierius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. nuteistojo zmona nuteistojo zmona rašo:

  jus sakot kad geros gyvenimo salygos oj labai toli iki tikrosios tiesos

 2. nuteisto motina2012 10 18 nuteisto motina2012 10 18 rašo:

  oj dieve ten baisu teko buti pasimatymu kambariuose o nesvara o toletai jais naudotis negalima kur nebus kokiu ligu juk tiek yra vyru be darbo ,turet viskas blizget bet kur vadovai jie nemato o ka galvot apie gyvenimo salygas kalta vietine vadovybe .

 3. motina motina rašo:

  Svara,pataline,tualetai,o dieve,ziurkiu lizdas,landines tipo.kaliniai visi sveiki,o kam juos gydyti!,naturali atranka,isgyvens tik stipriausi,toli iki europos’atrodo kaip osvenc


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...