2011 Gegužės 13

Aiškinsis, kodėl nėščiosioms nemokama ligos pašalpa

veidas.lt

BFL

Pasigirdus motinų skundams, kad nėščiosioms, atsisakiusioms nėštumo ir gimdymo atostogų, nemokama ligos pašalpa, net ir tais atvejais, kai nėščiosios liga yra nesusijusi su nėštumu, o apie pasikeitusią tvarką nėščiosios negali gauti tinkamos informacijos ne tik iš „Sodros“, bet ir iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Romas Valentukevičius pradėjo tyrimą savo iniciatyva.

Seimo kontrolierius aiškinsis, dėl kokių priežasčių ir kokiais norminiais aktais remiantis nėščiosioms, atsisakiusioms nėštumo ir gimdymo atostogų, nemokama ligos pašalpa.

Seimo kontrolierių stebina susiklosčiusi padėtis ypač dėl to, kad ką tik pasibaigusio visuomenino gyventojų surašymo duomenys akivaizdžiai rodo, jog pastaraisiais metais Lietuvos piliečių sparčiai mažėja.

„Kyla pagrįstas klausimas, ar iki šiol tinkamai nesureglamentuoti teisės aktai dėl nuo šių metų liepos mažėjančių motinystės pašalpų ir netinkami pareigūnų veiksmai nekelia grėsmės trapiam mūsų tautos geno fondui. Liūdna, kad dėl vangaus teisės aktų rengimo bei tarpinstitucinių žinybų nesusikalbėjimo kenčia jautri ir pažeidžiama socialinė grupė“ , – sako Romas Valentukevičius.

Pasak Seimo kontrolieriaus, prieš gimdymą būsimos mamos neturėtų minti valstybinių institucijų slenksčio, nervintis ir nerimauti – visos jų mintys turėtų būti nukreiptos į būsimą gyvybę.

Pradėjęs turimą savo iniciatyva Seimo kontrolierius kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Donatą Jankauską, prašydamas paaiškinti susidariusią padėtį. Seimo kontrolierius tyrimo metu aiškinis, kaip ir dėl  kokių aplinkybių nėščiosioms atsisakoma teikti informaciją, nenurodomi atsisakymo mokėti ligos pašalpą motyvai ir pagrindai.

Taip pat Seimo kontrolierius prašo ministro paaiškinti, kaip numatoma ateityje spręsti tokio pobūdžio problemas ir išsakyti savo vertinimus dėl susidariusios keblios padėties galimai pažeidžiamos mokesčius mokančių piliečių teisės į socialines garantijas bei nurodyti, kokių įmanoma būtų imtis priemonių susidariusiai situacijai sureguliuoti.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...