2011 Balandžio 22

Baltarusija

Lukašenkos kalbą vadina kreipimusi į praeitį

veidas.lt

lukasenka07

Prezidento Aleksandro Lukašenkos ketvirtadienį paskelbto kreipimosi į tautą ir parlamentą retorika nepasikeitė per keletą pastarųjų metų, sako Jungtinės piliečių partijos (JPP) lyderis Anatolijus Lebedka.

“Mano įspūdis yra toks, tartum būčiau klausęsis pernykščio ar užpernykščio pranešimo. Retorika nukreipta į praeitį, o realijos juk pasikeitė”, – pareiškė ketvirtadienį agentūrai “Interfax” A.Lebedka.

Jo nuomone, po “gruodžio 19-osios padėtis pasikeitė, o su tokia kalba, nukreipta į praeitį, sunku žengti į ateitį”.

Anot A.Lebedos, po rinkimų “šalis yra suskilusi per pusę, maždaug po lygiai, ir šis kreipimasis jos nevienija”.

“Šiandien ne opozicija yra didžiausias valdžios priešas, o ekonomika, – pridūrė jis. – O ekonominių problemų sprendimo aš neišgirdau”.

Opozicijos politikas pažymėjo, kad A.Lukašenka vėl laukia, kad išoriniai partneriai ateis pareikšti nuolankumo, ir nepasiūlė jokio “kelių žemėlapio” santykiams su Vakarais gerinti.

Baltarusijos liaudies fronto (BLF) vienas vadovų, Grigorijus Kostusevas apgailestavo, kad A.Lukašenka neketina gerinti santykių su Vakarais.

“Lukašenka vėl linkęs prie glaudesnių santykių su Rusija, o santykių su Europa neketina gerinti. Gaila”, – sakė G.Kostusevas.

“Nieko nauja” jis neišgirdęs ir valdžios santykių su opozicija plotmėje.

Be kita ko, G.Kostusevas pastebėjo, kad A.Lukašenka nebesieja opozicijos su teroro aktu. “Tai rodo, kad jis realiai įvertino padėtį”, – pažymėjo jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...