2011 Birželio 16

Lukašenka baus bėglius nuo krizės

veidas.lt

REUTERS

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka trečiadienį pagrasino materialinėmis bausmėmis piliečiams, išvažiuojantiems uždarbiauti iš šalies, kurioje jaučiamas lėšų stygius, kyla kainos ir buvo devalvuota nacionalinė valiuta.

VRM duomenimis, už 10 mln. gyventojų turinčios Baltarusijos ribų dirba maždaug 600 tūkst. jos gyventojų, daugiausia Rusijoje ir dažniausia statybose.

Darbo jėgos eksportu remiasi daugelis neturtingų posovietinių šalių, Moldovai ir Tadžikistanui darbo migrantų perlaidos tapo svarbiu nacionalinių pajamų šaltiniu.

Tačiau A. Lukašenka, kurio žodžius cituoja valstybinė informacijos agentūra “BelTA”, pareiškė, kad piliečių išvykimas uždarbiauti kenkia nacionalinei ekonomikai, ir pažadėjo imtis priemonių darbo jėgai sulaikyti. Tarp jų prezidentas paminėjo subsidijų komunalinėms paslaugoms ir medicinos aptarnavimo išlaidoms panaikinimą.

“Mes turime šiems skrajūnams… pasakyti: mes negalime tau uždrausti važiuoti statyti kur nors į užsienį. Tu išvažiuoji dirbti neorganizuotai į kitą valstybę, į šalį pinigų neatneši. Važiuok. Bet pirma: 100 procentų už komunalinį aptarnavimą moka šeima. Medicinos aptarnavimas 100 procentų tavo asmeninis reikalas (vaikams ir šeimai to netaikome)”, – sakė A. Lukašenka pasitarime.

“Tada jis tūkstantį kartų pagalvos, važiuoti ar nevažiuoti”, – sakė prezidentas.

Dabar Baltarusijos piliečiai moka maždaug ketvirtadalį komunalinių paslaugų kainos, o medicinos aptarnavimas nemokamas.

“Mes liekame čia, mokame mokesčius, išlaikome sveikatos apsaugą ir komunalinį ūkį”, – paaiškino griežtą įspėjimą A. Lukašenka.

Sunkiausia per dešimt metų finansų krizė šalyje, kuri didžiavosi savo stabilumu ir ekonomikos administraciniu-komandiniu modeliu, sukėlė gyventojų nepasitenkinimą ir išsiliejo gatvių protestais. A. Lukašenka pagrasino slopinti naujas opozicijos akcijas ir sakė, kad stebi jos mėginimus sukoordinuoti savo akcijas internetu.

Minskas tikisi sumažinti valiutos stygių paskolomis iš Rusijos ir kitų Eurazijos ekonominės bendrijos partnerių, ir prašo lėšų iš TVF, kuris pataria atsisakyti valstybės reguliavimo ir pradėti liberalias ekonomikos reformas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...