2011 Birželio 16

Baltarusijoje – tylios protesto akcijos

veidas.lt

AFP

Baltarusijos sostinėje Minske ir kai kuriuose kituose šalies miestuose trečiadienį vyko nesankcionuotos protesto akcijos.

Akcijose, kurios buvo surengtos pagal vadinamąją Revoliucijų per socialinius tinklus programą, nebuvo jokios atributikos ar šūkių.

Teisėsaugos institucijų darbuotojai nekomentavo, kiek susirinko žmonių netoli pagrindinės Minsko Spalio aikštės. Tačiau, įvairiais duomenimis, akcijoje sostinėje dalyvavo nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių žmonių. Anksčiau birželio 15 dieną buvo pranešta, kad pati Spalio aikštė iš visų pusių užtverta.

Kaip pranešė korespondentas, protesto akcijos Minske dalyviai nerodė agresyvumo, o milicijos darbuotojai nenaudojo specialiųjų priemonių, kad nustumtų susirinkusiuosius nuo Spalio aikštės. Apie kurių nors akcijos dalyvių Minske sulaikymus nepranešama.

Tokioje pat akcijoje Gardine milicija sulaikė kelis žmones, tarp jų Lenkijos pirmojo kanalo filmavimo grupę, į kurią įėjo ir Rusijos pilietis Borisas Černiavskis. Vėliau jis buvo paleistas.

Tuo laiku Vitebske, kaip praneša opozicinė teisių gynimo organizacijos “Chartija-97″ žiniasklaidos priemonė, susirinko daugiau kaip 50 žmonių, iš kurių buvo sulaikyti trys.

Breste sulaikytas 11 žmonių, tarp jų keli nepriklausomo “Brestskaja gazeta” žurnalistai. Be to, 19 žmonių buvo sulaikyti Soligorsko pagrindinės aikštės prieigose. Jie, kaip pažymi “Chartija-97″, buvo šiurkščiai sulaikyti.

Panašios akcijos dalyviai Gomelyje taip pat buvo išvaikyti; yra sulaikytųjų, kurių skaičius nepatikslinamas. Žinoma, kad tarp jų yra vietos žurnalistų.

Anksčiau baltarusių, nesutinkančių su šalies valdžios vykdoma ekonomine politika, socialiniuose tinkluose buvo paskelbtas raginimas kiekvieną trečiadienį rinktis be transparantų ir šūkių pagrindinėse miestų aikštėse į akciją “Revoliucija per socialinius tinklus”. Viena pirmųjų tokių akcijų įvyko birželio 8 dieną, kai į Spalio aikštę Minske atėjo maždaug 400 žmonių.

Baltarusijos VRM jau įspėjo, kad teisėsaugos institucijos ketina išaiškinti piliečius, raginančius per internetą rinktis į nesankcionuotas akcijas, taip pat tuos, pagal kurių užduotį jie veikia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...