2011 Rugpjūčio 05

A. Ažubalis smerkia besitęsiančius Baltarusijos veiksmus prieš pilietinę visuomenę

veidas.lt

BFL

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis šiandien išreiškė didelį susirūpinimą toliau blogėjančia žmogaus teisių padėtimi Baltarusijoje, atkreipdamas dėmesį į Baltarusijos žmogaus teisių centro „Viasna“ vadovo Aliaksandro (Alesio) Beliackio suėmimą 2011 metų rugpjūčio 4 d. ir kratas šios nevyriausybinės organizacijos patalpose kaip į dar vieną persekiojimo pavyzdį.

A. Ažubalis pasmerkė Baltarusijos vyriausybės veiksmus, nukreiptus prieš pilietinės visuomenės veikėjus, žmogaus teisių gynėjus ir politinę opoziciją.

„Gruodžio 19 d. demonstracijų dalyvių teismų procesai, sistemingas spaudos ir susirinkimų laisvės suvaržymas, besitęsiantis Baltarusijos opozicijos, nevyriausybinių organizacijų bei pilietinės visuomenės persekiojimas liudija apie vis blogėjančią žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje“, – sakė A. Ažubalis.

„Raginu Baltarusijos valdžią nedelsiant ir besąlygiškai išlaisvinti visus politinius kalinius ir pilietinės visuomenės aktyvistus bei vykdyti ESBO įsipareigojimus žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių srityje, dar kartą patvirtintus aukščiausiu lygiu 2010 metų gruodžio mėnesį ESBO valstybių vadovų susitikime Astanoje”, – sakė ESBO pirmininkas.

A. Ažubalis kartu su ESBO institucijomis jau daug kartų ragino Baltarusijos vadovybę nutraukti politinį persekiojimą, susidorojimą su nepriklausoma žiniasklaida ir paleisti politinius kalinius. Jis taip pat keliskart kvietė Baltarusiją konstruktyviam dialogui bei leisti atnaujinti ESBO atstovybę Minske.

Nuo pirmininkavimo ESBO 2011 metų sausį pradžios A. Ažubalis yra daug kartų susitikęs su Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovais. Šių metų birželio mėnesį jis dalyvavo Vieningos Baltarusijos namų atidaryme Vilniuje. Ši įstaiga vienija Baltarusijos nevyriausybines organizacijas, akademikus ir intelektualus, kurie nori tęsti savo veiklą egzilyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...