2011 Birželio 08

Gali įveikti finansinę krizę per 15-18 mėnesių

veidas.lt

REUTERS

Baltarusija pajėgi įveikti finansinę krizę per 15-18 mėnesių, o TVF teikiama ekonominė parama turėtų padidinti efektyvumą tų priemonių, kurios numatytos kaip Eurazijos ekonominės bendrijos (EAEB) antikrizinio fondo finansinės paramos suteikimo sąlyga, antradienį pareiškė žurnalistams Rusijos finansų ministro pavaduotojas Sergejus Storčakas, praneša “RIA Novosti”.

Birželio 4 d buvo priimtas galutinis sprendimas dėl dešimties metų 3 mlrd. JAV dolerių paskolos iš EAEB antikrizinio fondo skyrimo Baltarusijai. Parama bus išduodama keliomis dalimis per 2011-2013 metus, priklausomai nuo to, kaip bus įgyvendinamos kreditavimo programos makroekonominės sąlygos.

S. Storčakas patikslino, kad iš viso programą sudaro apie 15 pozicijų. “Privatizacija – tai vienas elementas iš maždaug 15 pozicijų”, – sakė ministro pavaduotojas.

Anksčiau buvo skelbiama, kad pagal EAEB paskolos sąlygas Baltarusija turi privatizuoti turto už 7,5 mlrd. JAV dolerių per trejus metus.

Prognozuojant ekonominės situacijos plėtrą Baltarusijoje ir atsižvelgiant į teikiamą finansinę paramą, “gali pasikartoti situacija, kokia buvo 1998 m. pas mus [Rusijoje] – iš pradžių gilus nuosmukis, o vėliau spartus šuolis ir spartus atsigavimas, jeigu tik jie laikysis vieno valiutų kurso ir ekonomikos valdymo rinkos instrumentų panaudojimo linijos”, – pastebėjo S. Storčakas.

“Atsižvelgiant į ankstesnį neblogą įdirbį darbo našumo ir socialinio stabilumo požiūriu, manau, kad kai kurias monetarinio pobūdžio problemas jie bus pajėgūs įveikti gana greitai”, – sakė Rusijos finansų ministro pavaduotojas patikslinęs, kad šis procesas gali užtrukti 15-18 mėnesių.

Pasak jo, Rusija pritaria Baltarusijos sprendimui kreiptis dėl paskolos į Tarptautinį valiutos fondą (TVF).

Kaip žinoma, praėjusią savaitę Baltarusijos vyriausybė kreipėsi su prašymu į TVF inicijuoti naują programą šaliai. Minskas prašo 3,5-8 mlrd. JAV dolerių paramos trejų penkerių metų laikotarpiui.

Baltarusija pastaruoju metu išgyvena rimtų ekonominių sunkumų. Šalies nacionalinis bankas gegužės 23 d. devalvavo nacionalinę valiutą: oficialaus dolerio kursas iškart pašoko 56 proc. – nuo 3 tūkst. 155 iki 4 tūkst. 930 Baltarusijos rublių. 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...