2010 Spalio 04

Prognozė

Lietuvos siekis 2014 metais įsivesti eurą yra ambicingas, bet įgyvendinamas

veidas.lt

Lietuvos premjero Andriaus Kubiliaus deklaruojamas tikslas nuo 2014 metų prisijungti prie euro zonos yra ambicingas, tačiau įgyvendinamas, tvirtina Skandinavijos finansų grupės “Swedbank” analitikai.

“Swedbank” parengtoje naujausioje Lietuvos ekonomikos apžvalgoje teigiama, kad šalies Vyriausybės ketinimai kitąmet fiskalinį deficitą sumažinti iki 6 proc., o 2012 metais – iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) yra įgyvendinami, tačiau pareikalaus papildomų konsolidavimo priemonių.

Teigiama, kad Lietuvai reikės ieškoti galimybių ir dar labiau sumažinti išlaidas, ir padidinti biudžeto pajamas. Mokesčių didinimo arba naujų mokesčių įvedimo galimybės vertinamos skeptiškai, todėl daugiau dėmesio siūloma skirti efektyvesniam valstybės turto valdymui, darbo santykių liberalizavimui bei kovai su šešėline ekonomika ir kontrabanda.

Siekiant mažinti valstybės išlaidas, “Swedbank” analitikai rekomenduoja ieškoti galimybių mažinti valstybės išlaikomų įmonių ir institucijų darbuotojų skaičių, užtikrinant efektyvias viešąsias paslaugas.

Banko analitikų teigimu, 2011 metais vyksiantys savivaldos, o 2012 metais – Seimo rinkimai neturėtų pakeisti Vyriausybės nuostatų dėl viešųjų finansų stabilumo svarbos ir nepaskatins išlaidavimo.

Lietuvai nepavyko 2007 metais prisijungti prie euro zonos dėl Mastrichto sutarties kriterijus viršijusios infliacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...