2011 Rugpjūčio 22

Lietuviai neprarado noro įsivesti eurą

veidas.lt

Nors šiuo metu eurui sunkūs laikai ir artimiausiu metu prognozuojami dar sunkesni, didelė dalis Lietuvos gyventojų juo vis dar pasitiki.

Kaip paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos, beveik du penktadaliai apklaustųjų mano, kad euras šiuo metu yra stipriausia valiuta. Be to, net 56 proc. respondentų ir šiandien mano, kad Lietuvai verta jį įsivesti. Manančiųjų, kad mūsų valstybei euro nereikia, – maždaug trečdalis.
Priminsime, jog mūsų valdžia yra išsikėlusi tikslą eurą Lietuvoje įsivesti 2014 m., nors Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigia, kad tais metais eurą mums įsivesti gali sutrukdyti per didelė infliacija.
Nagrinėdami kitus apklausos rezultatus norėtume atkreipti dėmesį į dar vieną įdomų žmonių vertinimą: pasirodo, net 37,2 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų mano, kad šiais laikais nebėra stiprių valiutų. Tai neramus ženklas.

Jūsų nuomone, kuri valiuta šiuo metu stipriausia? (proc.)

Euras    39,6
Šiais laikais nebėra stiprių valiutų    37,2
Jungtinės Karalystės svaras sterlingų    12,6
JAV doleris    7
Japonijos jena    1,6
Nežinau    1,4
Lietuvos litas    0,6
Rusijos rublis    0
Kinijos juanis    0
Visos    0

Jūsų vertinimu, ar Lietuvai dar verta siekti įsivesti eurą? (proc.)

Taip    56,2
Ne    34,8
Geriausia, kad būtų kaip dabar: tai yra eurą įsivesti mes siekiame, bet tai dar tolima perspektyva    8,4
Nežinau    0,6

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. rugpjūčio 15–17 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...