2014 Birželio 11

Lietuvos poligone riaumos tankai

veidas.lt


Birželio 9–20 d. vienu metu trijose Baltijos valstybėse organizuojamos pratybos „Kardo kirtis“ (angl. “Saber Strike”), kuriose dalyvaus rekordiškai daug karių ir sunkiosios technikos iš įvairių NATO valstybių.
„Kardo kirtis“ – tai kasmetinės JAV sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau ketvirtą kartą. Jomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines bei puolamąsias operacijas.
Šiųmetėse pratybose „Kardo kirtis“ visose trijose Baltijos valstybėse dalyvaus rekordiškai daug – per 4,7 tūkst. karių iš dešimties NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniruosis Estijoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje, apie 2,5 tūkst. – Lietuvoje.
Lietuvoje lauko taktikos pratybos rengiamos Gaižiūnų poligone. Jose vienu metu treniruosis apie 1100 karių iš Danijos kariuomenės aukštos parengties bataliono kovinės grupės, apie 900 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, apie 190 karių iš Lietuvoje dislokuotos JAV sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados kuopos ir iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, taip pat apie 50 Lenkijos sausumos pajėgų karių.
Pirmą kartą Lietuvoje pratybose dalyvaus toks gausus skaičius Danijos kariuomenės karinės technikos, su kuria pratybų metu veiks Danijos divizijos aukštos parengties bataliono kovinės grupės kariai. Tai – kovos tankai “Leopard 2 A5″, vikšriniai šarvuočiai M113, vikšrinės šarvuotos pėstininkų kovos mašinos CV 9035, ratinės pėstininkų kovos mašinos “Piranha”, šarvuoti medicinos sunkvežimiai “Duro”, įvairios paskirties inžinerinės mašinos, šarvuotos technikos remonto ir evakuacijos mašinos, šarvuotos ratinės žvalgybinės mašinos “Eagle IV”. JAV kariai atsigabeno daugiau nei 16 tonų sveriančių ratinių šarvuočių „Stryker“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...