2010 Gruodžio 22

Užsienis

Pietų Korėja ruošiasi didelėms karinėms pratyboms šiauriniame pasienyje

veidas.lt

Pietų Korėja trečiadienį ruošiasi pradėti dideles karines pratybas netoli sienos su Šiaurės Korėja, kuriose dalyvaus naikintuvai ir tankai, taip pat bus naudojami koviniai šaudmenys, Seului ir Vašingtonui karingai reaguojant į Pchenjano veiksmus.

Pietų Korėjos kariškiai sakė, kad ketvirtadienį sausumos pajėgų ir aviacijos šaudymo pratybos vyks už 20 kilometrų į pietus nuo sienos su Šiaurės Korėja. Šiuose manevruose dalyvaus savaeigiai pabūklai ir 800 karių.

Počeono kariniame poligone panašūs mokymai yra ne kartą vykę anksčiau, tačiau šįkart jie organizuojami Seului smarkiai sustiprinus budrumą dėl galimos šiaurinės kaimynės atakos.

Tuo tarpu Pietų Korėjos karo laivynas trečiadienį pradėjo keturias dienas truksiančias šaudymo pratybas prie rytinių krantų, palyginti toli (už 100 kilometrų) į pietus nuo sienos su Šiaurės Korėja. Šiuose mokymuose dalyvauja šeši karo laivai, taip pat sraigtasparniai.

Kariškiai nurodė, jog bus mokoma reaguoti į Šiaurės Korėjos povandeninių ir pakrančių sargybos laivų įsibrovimus.

Pietų Korėjos jūrų pėstininkai buvo paskirti saugoti Kalėdų eglės, kuri antradienį buvo įžiebta netoli sausumos sienos, baiminantis, kad Pchenjano pajėgos gali apšaudyti “propagandos simbolį”.

Įtampa tarp abiejų šalių smarkiai padidėjo praeitą mėnesį, kai Šiaurės Korėjos artilerija apšaudė vieną Pietų Korėjai priklausančią salą, esančią prie ginčijamos jūrinės sienos, atsakydama į Pietų Korėjos surengtas karines pratybas, per kurias buvo naudojami koviniai šaudmenys.

Per šį apšaudymą Jonpjongo saloje žuvo keturi žmonės, iš jų du civiliai gyventojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...