2014 Birželio 03

Gera žinia: Amerikos tankai grįžo į Europą

veidas.lt


Rusijos agresijai Ukrainoje išsklaidžius amžinos taikos Europoje iliuzijas, Vokietijos poligonų žemę vėl drebina Amerikos tankai ir sunkiai šarvuotos pėstininkų kovos mašinos – amerikiečiai kartu su kitais sąjungininkais iš NATO bei šalimis partnerėmis vėl, kaip šaltojo karo laikais, intensyviai mokosi atremti priešo mechanizuotų dalinių puolimą.

Kai pratyboms besiruošiantys tankistai iš 5-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono, įeinančio į 1-osios JAV kavalerijos divizijos 1-ąją brigados kovinę grupę, vienas po kito paleidžia savo M1A2 SEP v2 “Abrams” tankų variklius, pasigirsta švilpimas, palengva peraugantis į duslų gaudesį. Jei stovėtum nugara ir nežinotum, kur esi, galėtum pamanyti atsidūręs oro uoste, kuriame gaudžia kylančių reaktyvinių lainerių turbinos.
Įspūdis visiškai teisingas: M1″Abrams” – šiuo metu vienintelis pasaulyje kovos rikiuotėje esantis tankas, kuriame vietoj dyzelio įmontuota turbina (analogiški sovietiniai T-80 jau nurašyti į laužą), tad ore tvyro salstelėjęs sudegusio aviacinio žibalo aromatas. Degalų sąnaudos šiek tiek didesnės, bet užtai variklis dinamiškas, lengvai vedasi žiemą (svarbi savybė šaltojo karo laikais) ir, svarbiausia, tylus: kai M1″Abrams” važiuoja, pirmiausia išgirsti vikšrų trakų žlegėjimą ir tik paskui – turbinos gausmą.
Tad vaikštinėjant po technikos parką Bavarijos Hohenfelso poligone, priklausančiame Grafenvėre įsikūrusiam JAV kariuomenės Jungtiniam daugiataučiam parengties centrui (JMRC), mums reikia dažnai dairytis ir nežiopsoti, kad nepakliūtume po vikšrais, nors išvedant tanką iš stovėjimo aikštelės jo priekyje ir iš paskos būtinai eina po karį, užtikrinantį aplinkinių saugumą.
Mes – tai grupė Europos žurnalistų, JAV karinės atstovybės NATO kvietimu atvykusių į Bavarijos pietryčiuose esantį didžiausią JAV karinių mokymų centrą Europoje stebėti didžiausių šiemet NATO pratybų “Combined Resolve II”, kuriose dalyvauja apie 4 tūkst. karių iš 15 NATO bei partnerių valstybių.
Lietuvai pratybose atstovauja “Geležinio Vilko” brigados Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Algirdo bataliono mechanizuota kuopa, iš viso apie 150 karių. Be mūsų grupės, Grafenvėro ir Hohenfelso poligonus jau aplankė nemažai svarbių JAV ir Europos politikų (įskaitant JAV sausumos pajėgų sekretorių Johną M.McHughą) bei žurnalistų ir, galima neabejoti, dar aplankys, nes pusantro mėnesio trunkančios pratybos tęsis iki birželio 30-osios.
JAV armijos viešųjų ryšių specialistai dirba intensyviai. “Combined Resolve II” – neeilinės JAV ir NATO sąjungininkų pratybos, tad amerikiečiai čia turi bei nori daug ką parodyti ir pasiųsti kelias žinias visuomenei.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ) ) rašo:

    taip gera zinia …Vokietijai. O mums kas? 4 danu Lepardai, isnuomoti savaitei, kad butu pasiusta zinia? Kokia? jog NATO cia tik kuria seseliu vaidinima, o realiu pajegumu nepermeta? Kada permes, kai rusija jau bus cia?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...