2010 Gruodžio 23

Užsienis

Karinės pratybos Korėjoje

veidas.lt

Pietų Korėjos kariškiai ketvirtadienį pradėjo dideles pratybas, kuriose naudojami koviniai šaudmenys ir dalyvauja tankai, artilerija bei naikintuvai.

Seulas karinę galią demonstruoja praėjus mėnesiui po žmonių gyvybių nusinešusio Šiaurės Korėjos artilerijos smūgio prieš vieną pasienio salą.

Vašingtonas pareiškė palaikantis savo sąjungininkės organizuojamas karines pratybas, kurios yra jau antrosios šią savaitę, tačiau įtūžęs Pchenjanas pavadino Pietų Korėjos vyriausybę marionetiniais karo kurstytojais.

Vienos valandos trukmės šaudymo pratybos Pchočono kariniame poligone, esančiame už maždaug 30 kilometrų į pietus nuo budriai saugomos sausumos sienos su Šiaurės Korėja, prasidėjo 14 val. 43 min. vietos (7 val. 43 min. Lietuvos) laiku, pranešė Gynybos ministerijos atstovas.

Šios jungtinės sausumos pajėgų ir aviacijos pratybos yra didžiausios iš surengtų šiais metais.

Jose dalyvauja 800 karių, 30 tankų K1, 11 šarvuočių K200, du naikintuvai F-15K, keturi naikintuvai KF-16, 36 savaeigės haubicos K9, trys ilgojo nuotolio raketų kompleksai, keturi lengvieji sraigtasparniai MD-500, trys atakos sraigtasparniai “AH-1S Cobra” ir kita technika.

Pietų Korėjos karo laivynas trečiadienį taip pat pradėjo pratybas prie rytinių krantų, kurios truks keturias dienas.

Seulas teigia, kad šie manevrai yra gynybinio pobūdžio, tačiau įtampa Korėjos pusiasalyje tebėra didelė nuo lapkričio 23 dieną įvykusio incidento, kai Šiaurės Korėja apšaudė pietinei kaimynei priklausančią salą, esančią prie ginčijamos vakarinės jūrinės sienos.

Šiaurės Korėja pareiškė, kad ši ataka buvo atsakas į Jonpjongo saloje vykusias karines pratybas, kuriose naudoti koviniai šaudmenys.

Tuo tarpu Seulas pabrėžė, kad tokios artilerijos pratybos rengiamos jau 37 metus ir kad Šiaurės Korėja tenori rasti dingstį puolimui.

Pirmadienį Jonpjonge vėl vyko artilerijos mokymai, kuriuose taip pat dalyvavo naikintuvai ir karo laivai, tačiau Šiaurės Korėja neįgyvendino savo grasinimų smogti atgal.

Kai kurie analitikai mano, kad Pchenjaną sulaikė Seulo surengtas jėgos demonstravimas, o kiti sako, kad Pekinas nurodė komunistinei sąjungininkei elgtis santūriai prieš sausio 19 dieną prasidėsiantį Kinijos prezidento Hu Jintao (Hu Dzintao) oficialų vizitą Vašingtone.

Pietų Korėjos kariškiai pakvietė stebėti pratybas studentus ir kitus civilius gyventojus.

“Susidūrėme su krize dėl Šiaurės Korėjos, todėl atvykau pasižiūrėti šios aviacijos ir sausumos pajėgų operacijos”, – 70 metų interneto verslininkas Kim Tae-Dong (Kim Taedongas) sakė vienam žurnalistui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...