2011 Vasario 28

Apklausa

Pasigenda konkrečių darbų energetikoje

veidas.lt

Nors ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir premjeras Andrius Kubilius teigiamai vertina energetikos ministro Arvydo Sekmoko ir visos Energetikos ministerijos veiklą, dauguma Lietuvos gyventojų šiuo klausimu yra kitokios nuomonės. Iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios apklausos sužinome, kad daugiau nei pusė apklaustųjų mano, jog tiek dabartinė Energetikos ministerija, tiek visa Vyriausybė nenuveikė jokių konkrečių darbų siekiant padidinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Du penktadaliai respondentų regi tik šiokių tokių pastangų.
Beje, iš atsakymų į kitą klausimą sužinome, kad, trečdalio respondentų vertinimu, dabartinė Vyriausybė net nežino, ko šiuo metu energetikos srityje griebtis. “Tik 1 proc. apklaustųjų teigia, kad Vyriausybė turi aiškią strategiją ir ėmėsi sėkmingų reformų. 29,8 proc. respondentų mano, kad reformos stringa dėl energetikos srities klanų pasipriešinimo, tačiau tiki, jog anksčiau ar vėliau reikalai pajudės”, – teigia “Prime sonsulting” direktorius Saulius Olencevičius.

Jūsų nuomone, ar dabartinė Lietuvos Vyriausybė nuveikė konkrečių darbų Lietuvos energetinei nepriklausomybei padidinti? (proc.)

Ne    53
Iš dalies    42,8
Taip    2,4
Neturiu nuomonės    1,8

Kaip apibūdintumėte Vyriausybės pastangas energetikos srityje? (proc.)

Vyriausybė nežino, ko griebtis, todėl realios pertvarkos neprasidėjo    36
Vyriausybė dėl politinių priežasčių įsivėlė į karą su energijos išteklių tiekėjais iš Rusijos, nors ekonomiškai nėra tam pasirengusi    33,2
Vyriausybė supranta, ką reikėtų daryti, bet reformos stringa dėl energetikos klanų pasipriešinimo    29,8
Vyriausybė turi aiškią strategiją ir jau ėmėsi sėkmingų reformų    1

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. vasario 14–16 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...