2010 Balandžio 26

Europos Sąjunga

Lietuviai tiki ES nauda Lietuvai

veidas.lt

Šį savaitgalį sukaks jau šešeri metai, kai Lietuva – Europos Sąjungos narė. Kyla klausimas, kaip Lietuvos gyventojai vertina šį laikotarpį, pačią narystę ir ES suteiktą naudą ar žalą. Iš “Veido” užsakymu bendrovės “Prime consulting” atliktos sociologinės apklausos paaiškėjo, kad net 77,8 proc. apklaustųjų mano, jog narystė ES Lietuvai davė didesnės ar mažesnės naudos. Ir tik 0,6 proc. įsitikinę, kad ši narystė pridarė daug žalos.

Kartu teiravomės, kuris iš Lietuvos europarlamentarų šiuo metu geriausiai eina jam patikėtas pareigas. Paaiškėjo, kad trečdaliui respondentų toks yra Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis. O mažiausiai palankių vertinimų dėl savo darbo sulaukė Laima Andrikienė, Radvilė Morkūnaitė, Justas Vincas Paleckis ir Valdemaras Tomaševskis. Na, bet labiausiai susimąstyti, ką veikia Europos Parlamente, turėtų Juozas Imbrasas, mat nė vienas apklaustas Lietuvos gyventojas nemano, kad jis geriausiai eina jam paitikėtas pareigas.

Netrukus sukaks šešeri metai, kai Lietuva priimta į Europos Sąjungą. Jūsų vertinimu, ar ši narystė Lietuvai davė daug naudos?

Taip, labai    49,4 proc.
Taip, šiek tiek    28,4 proc.
Ne, beveik nieko nedavė    16,2 proc.
Nežinau    5,4 proc.
Davė daug žalos    0,6 proc.

Jūsų vertinimu, kuris iš Europos Parlamento narių geriausiai eina jam patikėtas pareigas?

V.Landsbergis    32,2 proc.
V.Uspaskichas    22,6 proc.
Nė vienas    15,6 proc.
Nežinau    14,6 proc.
R.Paksas    8,2 proc.
A.Saudargas    3 proc.
V.Blinkevičiūtė    1,6 proc.
L.Donskis    0,8 proc.
Z.Balčytis    0,6 proc.
L.Andrikienė    0,2 proc.
R.Morkūnaitė    0,2 proc.
J.Paleckis    0,2 proc.
V.Tomaševskis    0,2 proc.
J.Imbrasas    0 proc.

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2010 m. balandžio 19–21 d. atlikta 500 didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa. Cituojant apklausą nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...