2010 Birželio 22

Prekyba

Lietuviškų daržovių parduotuvėse dar nėra

veidas.lt

10 proc. – tik tokią vaisių ir daržovių asortimento dalį prekybos tinklo “Maxima” parduotuvėse šiuo metu sudaro lietuviškos gėrybės. Tinklo atstovė Renata Saulytė tvirtino, kad taip yra dėl sezoniškumo.

Esą rudenį prekybos centruose lietuviški vaisiai ir daržovės sudarys net 80 proc. viso jų asortimento. Tiesa, ūkininkų turgeliuose ir dabar lietuviški vaisiai ir daržovės sudaro didžiąją dalį parduodamos produkcijos.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorės Zofijos Cironkienės komentaras:
“Iš 72-jų asociacijos narių tik apie 30 proc. dirba su prekybos tinklais. Tie, kurie negali bet kokiu oru nustatytu grafiku pristatyti produkcijos, negali daržovių nuplauti, surūšiuoti, sufasuoti, prekybos tinklams visiškai neįdomūs – kaip ir tie, kurie nesutinka su vienpusiškai prekybos tinklų interesus ginančiomis sutartimis. Kita vertus, kai kurių daržovių Lietuvos augintojai tiesiog pakankamai neužaugina – svogūnų, kininių kopūstų, salierų, porų. Tačiau burokėlių, kopūstų, morkų, bulvių išauginame pakankamai – jų nepritrūksta, jei neišvežame į Rusiją. Asociacijos nariai eksportuoja apie 10 proc. produkcijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ridikas Ridikas rašo:

    Perskaitęs šį straipsniuką, pagalvojau kokias daržoves valgau.Šviežios bulvės – iš Egipto.Šaldytų daržovių rinkinys – iš Vengrijos, pomidorai – iš Ispanijos . Agurkai- ar ne prancūzų, ridikėliai – olandiški…Vadinasi, broliai lietuviai ne dirba, bet dejuoja, verkšlena, turėdami namus , sodybas, po du automobilius ir du vilkšunius…Darbo iniciatyvos retas turi.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...