2012 Kovo 23

Daržovės nepigs

veidas.lt

Prekybos tinklo MAXIMA parduotuvėse dauguma populiariausių daržovių ir vaisių šiemet yra pigesni nei pernai. Net kelis kartus pigiau šiemet klientams siūloma bulvių ir kopūstų, beveik dvigubai pigiau galima įsigyti burokėlių.

Mažesnes nei pernai vaisių ir daržovių kainas šiemet lėmė gausesni jų derliai ir vis gerėjančios logistikos bei sandėliavimo sąlygos.

Pernai kovą kilogramas Lietuvoje perkamiausių daržovių – bulvių – kainavo kone tris kartus brangiau negu šiemet (apie 2 litus). Šiemet už kilogramą bulvių klientai moka apie 70 centų. Baltagūžių kopūstų kaina palyginti su praėjusiais metais yra beveik penkis kartus mažesnė: šiuo metu 0,59 Lt kainuojantys kopūstai pernai kainavo 2,69 Lt.

Gerokai pigiau šiemet kainuojančių daržovių sąraše yra ir burokėliai: pernai kainavę 1,69 Lt už kilogramą šiemet jie parduodami po 0,99 Lt/kg. Trečdaliu pigiau nei pernai kainuoja ir svogūnai, beveik penktadaliu mažiau česnakai ir raudonieji ridikėliai. 20 centų pigiau šiemet galima įsigyti plautų morkų.

„Už vaisius mūsų klientai šiemet taip pat nemoka brangiau nei pernai. Vaisių kainos išlieka stabilios, kai kurie kainuoja netgi mažiau nei tokiu pat laikotarpiu pernai“, – sako MAXIMA LT, UAB, Pirkimų departamento direktorius Skirmantas Nevidomskis.

Beveik litu mažiau nei pernai prekybos tinklo parduotuvėse kainuoja kilogramas greipfrutų, penktadaliu pigesnės vynuogės, pigiau nei pernai galima įsigyti ir apelsinų, citrinų, obuolių.

S. Nevidomskio teigimu, mažesnes nei praėjusiais metais daržovių ir vaisių kainas lėmė keli faktoriai: derlius, kuris priklauso nuo palankių oro sąlygų, logistikos ir sandėliavimo galimybės, nemažiau svarbu ir tai, kas vyksta kaimyninėse šalyse bei visame pasaulyje.

„Pavyzdžiui, bulvių kainą Lietuvoje prieš pora metų pakėlė prastas derlius Rusijoje. Lietuvoje užaugintos bulvės buvo vežamas į Rusiją, o likusių mūsų šalyje kaina augo. Šiemet įtakos daržovių derliui turėjo netikėtai atšalęs oras Ispanijoje. Dėl to kurį laiką Lietuvoje paprikų ir agurkų kainos buvo kiek pakilusios“, – kainų pokyčių subtilybes aiškina S. Nevidomskis.

Kopūstų, burokėlių ir obuolių kainą pavasarį lemia ne tik sandėliavimo sąlygos (nuo jų priklauso, kiek daug gėrybių ir kaip ilgai bus galima išsaugoti), bet ir rinkos pasiūlos bei paklausos santykis: kuo daugiau derliaus buvo nupirkta žiemą, tuo mažiau jo lieka pavasariui. Pavasarį parduodamų daržovių ir vaisių kaina priklauso ir nuo klimatinių sąlygų: kuo jos palankesnės, tuo didesnis šviežio derliaus kiekis pateks į saugyklas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...