2010 Gruodžio 13

Apklausa

Lietuviai šiemet dosnesni

veidas.lt

Šiemet Lietuvos gyventojų nuotaikos geresnės nei pernai, be to, jie nusiteikę būti dosnesni. Pernai šiek tiek ar daug paaukojo ar labdaros skyrė maždaug 37,9 proc. apklaustųjų, o šiemet tokių 44 proc. Sumažėjo ir teigiančiųjų, kad juos pačius reikia remti (pernai tokių buvo 47 proc., šiemet – 39 proc.)
Tai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos. Kartu domėjomės, ką respondentai mano apie pasiturinčių Lietuvos gyventojų altruizmą. Pasak “Prime consulting” direktoriaus Sauliaus Olencevičiaus, iš apklausos paaiškėjo, jog kone du trečdaliai apklaustųjų mano, kad pasiturimai gyvenantys lietuviai nėra pakankamai filantropiški, o kad yra – mano tik 2,6 proc. respondentų. Dar maždaug trečdalis Lietuvos gyventojų mano, kad tik maža dalis turtingų tautiečių yra pakankamai filantropiški.

Ar šiemet jūs asmeniškai esate kam nors skyrę labdaros, aukoję arba planuojate tai padaryti iki metų galo? (proc.)
Taip, šiek tiek paaukojau    40,8
Mane patį reikia remti    39
Ne    14,2
Taip, paaukojau gana daug    3,2
Nežinau / nesakysiu    2,8

Jūsų nuomone, ar pasiturimai gyvenantys lietuviai yra pakankamai filantropiški? (proc.)

Ne    61,2
Tik maža dalis    34,4
Taip    2,6
Nežinau    1,8

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2010 m. lapkričio 29–gruodžio 1 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...