2011 Gegužės 16

Lietuviai retai užsakinėja keliones agentūrose

veidas.lt

BFL

Lietuvos gyventojai retai užsako keliones agentūrose ir dažniausiai organizuoja jas patys. Lietuviams taip pat svarbi pažįstamų nuomonė, rodo “Eurobarometro” tyrimas.

71 proc. gyventojų pagrindinis informacijos šaltinis buvo draugų ar kolegų rekomendacijos, o 41 proc. tai buvo ir svarbiausias informacijos šaltinis – pagal šį rodiklį Lietuva kartu su Latvija (atitinkamai 70 ir 43 proc.) pirmavo tarp Europos šalių. Tuo tarpu net 20 proc. italų svarbiausias informacijos šaltinis buvo kelionių agentūrų lankstinukai, rodo penktadienį paskelbti gyventojų nuomonę Europoje atspindinčio tyrimo duomenys.

Net 73 proc. lietuvių pernai organizavo kelionę patys – tai taip pat vienas didžiausių rodiklių Europoje. 14 proc. teigė ją užsakę kelionių agentūroje. Dažniausiai kelionių agentūrų paslaugomis naudojosi čekai – 30 proc. gyventojų pernai keliones užsakė būtent jose.

Pernai, palyginti su 2009-aisiais, daugiau Lietuvos gyventojų kelionei rinkosi lėktuvą – taip keliavusių padaugėjo 13 proc. punktų iki 31 proc., o keliaujančių automobiliu sumažėjo 13 proc. iki 47 proc.

Lietuvoje 63 proc. gyventojų – didžiausia dalis ES – per metus nurodė keliavę tik vieną kartą, be to, Lietuvos gyventojai taip pat buvo vieni labiausiai neapsisprendusių dėl to, ar šiemet jie ketina kažkur keliauti – 21 proc. respondentų teigė to dar tvirtai nežinantys.

“Eurobarometras” vasarį apklausė 502 Lietuvos gyventojus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...