- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuva nusprendė konsultacijoms atšaukti Austrijos ambasadorių Vienoje

Autorius: veidas.lt | 2011 07 18 @ 10:05 | Politika | No Comments

„Ambasadorius artimiausiu metu bus atšauktas konsultacijoms“, – žurnalistams pirmadienį rytą sakė užsienio reikalų viceministrė Aistė Skaisgirytė – Liauškienė po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite.

Kaip praneša naujienų agentūros, Prezidentė savo ruožtu Austrijos sprendimą skubiai paleisti buvusį KGB karininką pavadino „politiškai nepateisinamu veiksmu, kuris kompromituoja europietišką solidarumą ir Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimą teisėsaugos srityje“.

Generalinis prokuroras Darius Valys po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite pareiškė, jog artimiausiu metu kreipsis į Austrijos teisingumo ministrą dėl įtariamojo Sausio 13-osios byloje Michailo Golovatovo paleidimo.

Lietuvos pareigūnai sako laukiantys Austrijos pasiaiškinimo, kodėl buvęs KGB karininkas Michailas Golovatovas buvo paleistas nepraėjus nė parai po sulaikymo Austrijos sostinėje Vienoje. Lietuva dėl jo yra išdavusi Europos arešto orderį. M. Golovatovas vadovavo „Alfa“ būriui, 1991 metais sausį šturmavusiam Lietuvos televizijos bokštą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuva-nusprende-konsultacijoms-atsaukti-austrijos-ambasadoriu-vienoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.