2010 Gruodžio 21

WikiLeaks

Lietuva JAV pernai pavasarį žadėjo priimti du uzbekus iš Gvantanamo bazės

veidas.lt

Lietuva pernai pavasarį žadėjo Jungtinėms Valstijoms priimti du uzbekus iš JAV Gvantanamo bazės, kai tik bus pasiektas sutarimas Europos Sąjungoje (ES), rodo paviešintas JAV diplomatinis dokumentas.

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) 2009 metų kovo 9 dieną susitikusi su tuometiniu Lietuvos užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku dėkojo, kad Lietuva viena iš pirmųjų pasiūlė tartis dėl Gvantanamo kalinių priėmimo, atskleidžia leidinio “Russkij reporter” interneto svetainėje paskelbtas dokumentas.

“Sekretorė padėkojo UR ministrui Ušackui už Lietuvos sąlyginį sutikimą priimti du uzbekus iš Gvantanamo, ir sakė ypatingai vertinanti, kad Lietuva buvo viena iš pirmųjų sąjungininkių, viešai pateikusių tokį pasiūlymą”, – rašoma dokumente.

“UR ministras Ušackas sakė, kad Lietuva kalinius perkels, kai bus tikra, kad tai atitinka ES politiką”, – teigiama ataskaitoje.

Planų perkelti į šalį Gvantanamo kalinius Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė kilus skandalui dėl CŽV kalėjimo. Apie principinį sprendimą nepriimti sulaikytųjų šalies vadovė pareiškė pernai spalio mėnesį.

Dienraštis “New York Times”, remdamasis kitu “WikiLeaks” dokumentu, praeitą mėnesį pranešė, kad po prezidentės pareiškimo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas “privačiai atsiprašė ir pasiūlė bendrus sąjungininkus spausti ją persigalvoti”. A.Anušauskas tokį pranešimą pavadino netiksliu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...