2011 Kovo 20

Libija

Libijos armija paskelbė naujas paliaubas

veidas.lt

Libijos armijos atstovas sekmadienį paskelbė naujas paliaubas tęsiant kovos su sukilėliais kampaniją, tačiau kol kas neaišku, ar tai padės Tripoliui išvengti antros tarptautinės oro smūgių kampanijos nakties.

Atstovas Miladas Fokehi (Miladas Fokehis) sakė, kad paskelbti paliaubas, kurios įsigaliojo 19 val. Grinvičo (21 val. Lietuvos) laiku, buvo nuspręsta po Afrikos Sąjungos raginimo nedelsiant nutraukti kovos veiksmus.

“Sutinkamai su komunikatu, kurį Nuakšote šeštadienį paskelbė Afrikos Sąjungos komisija ir JT 1970-ąja ir 1973-ąja rezoliucijomis, ginkluotųjų pajėgų vyriausioji vadovybė įsakė nuo sekmadienio 21 val. nutraukti ugnį”, – sakė M.Fokehi.

Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimas jau buvo paskelbęs ugnies nutraukimą penktadienį, kai JT Saugumo Taryba priėmė 1973-ąja rezoliuciją, leidžiančią imtis bet kokių būtinų priemonių, įskaitant neskraidymo zonos įvedimą, kad jo pajėgos negalėtų pakenkti civiliams gyventojams.

Savo ruožtu po susitikimo Mauritanijos sostinėje Afrikos Sąjungos komisija dėl Libijos klausimo paragino “nedelsiant nutraukti” bet kokias atakas ir paprašė Libijos valdžią užtikrinti “užsieniečių apsaugą” ir galimybę gauti “humanitarinę pagalbą tiems, kam jos reikia”.

Komisija taip pat paskelbė, kad kovo 25 dieną Etiopijos sostinėje Adis Abeboje surengs susitikimą, kuriame kartu su Arabų Lygos, Islamo Konferencijos Organizacijos, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų atstovais tarsis “dėl konsultacijų ir suderintų veiksmų mechanizmo”, kuris leistų išspręsti Libijos krizę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...