2011 Kovo 06

Artimieji Rytai

Libijoje sukilimas nenurimsta

veidas.lt

Libijos šiaurėje esantis Ras al Unufas, svarbus naftotiekių mazgas, sekmadienį vis dar yra sukilėlių rankose, praneša AFP korespondentai, kurių informacija prieštarauja valstybinės televizijos pranešimams, kad miestas buvo atgautas.

“(Libijos prezidentas Muamaras) Kadhafi (Muamaras Kadafis) sako, kad jie atsiėmė Ras al Unufą, bet mes vis dar esame čia, Ras al Unufe, ir ne tik čia, bet ir toliau (į vakarus)”, – prie vienintelio Ras al Unufo viešbučio žurnalistams sakė vienas vietos sukilėlių lyderis pulkininkas Bashiras al Moghrabi (Baširas Mograbis).

AFP korespondentai yra tarp užsienio žurnalistų, apsistojusių viešbutyje vakariniame Ras al Unufo pakraštyje. Naktį jie mieste negirdėjo jokių kovos garsų.

“Naktį nebuvo jokių susirėmimų, miestą mes kontroliuojame”, – žurnalistams sakė kitas sukilėlių kovotojas.

Vienas Libijos valstybinis televizijos kanalas anksčiau pranešė, kad prezidentui lojalios pajėgos atsiėmė Ras al Unufą, trečiąjį pagal dydį šalies miestą Misratą ir Tobruką, kuris kontroliuoja kelią, vedantį prie Egipto sienos.

Sukilėliai pažadėjo žygiuoti į Sirtą, M.Kadhafi gimtąjį miestą, esantį už maždaug 150 km nuo Bin Džavado – tolimiausio taško Viduržemio jūros pakrantėje, kur AFP žurnalistai šeštadienį matė sukilėlius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...