2011 Kovo 31

Karinis konfliktas

Libijoje – slaptieji agentai

veidas.lt

Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija pasiuntė į Libiją slaptuosius žvalgybos agentus, kuriems pavesta užmegzti ryšius su sukilėliais ir surinkti duomenų, pagal kuriuos tarptautinė koalicija galėtų nukreipti savo aviacijos smūgius, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

Baltieji rūmai atsisakė komentuoti šį pranešimą apie esą jų vykdomą šešėlinį karą Libijoje, taip pat nesutiko pareikšti nuomonės dėl kito pranešimo, jog JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pasirašė slaptą įsakymą, leidžiantį Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) operacijas šioje šalyje.

Dienraštis “The New York Times” rašo, kad CŽV pasiuntė į Libiją savo slaptuosius agentus, kurie renka duomenis planuojamiems koalicijos antskrydžiams, Jie taip pat siekia užmegzti ryšius su sukilėliais, kurie trečiadienį vėl atsitraukė iš daugelio užimtų teritorijų, neatlaikę Libijos lyderiui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui) ištikimų pajėgų puolimo.

B.Obama tvirtino, kad JAV sausumos pajėgos nebus siunčiamos į Libiją, vykdant misiją, kurios tikslas – apsaugoti šios šalies civilius gyventojus. Tačiau “The New York Times” nurodė, kad nedidelės amerikiečių slaptųjų agentų grupės jau kelias savaites atlieka misijas Libijoje.

Dienraštis taip pat citavo dabartinius ir buvusius Britanijos pareigūnus, kurie sakė, jog dešimtys britų specialiųjų pajėgų ir slaptosios žvalgybos tarnybos MI6 agentų Libijoje taip pat renka duomenis apie Tripolio režimo šalininkų pajėgas ir ginklus.

Tuo tarpu televizija “ABC News” pranešė, kad B.Obamos dekrete arba “išvadoje” suteikiama teisė rengti slaptas CŽV operacijas, siekiant “pagelbėti pastangoms” Libijoje.

Tokie prezidento dekretai sukuria teisinį pagrindą vykdyti slaptas operacijas, o tokios misijos be šalies vadovo sprendimo paprastai nevykdomos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...