2011 Gegužės 16

Lenkija pasiruošusi kalbėtis dėl tautinių mažumų

veidas.lt

BFL

Lenkija yra pasiruošusi kalbėtis su Lietuva abiejų tautinių mažumų klausimu, nes abi šalys yra Europos Sąjungos (ES) ir Europos Tarybos narės, kurioms galioja tie patys standartai, Lenkijos užsienio reikalų viceministro Jano Borkowskio (Jano Borkovskio) žodžius cituoja dienraštis “Nasz Dziennik”.

Kalbėdamas Lenkijos Seimo ryšių su tautiečiais užsienyje ir tautinių bei etninių mažumų komisijų posėdyje, politikas pabrėžė, kad abi šalys savo tautinių mažumų padėtį turi vertinti atskirų tokiomis pačiomis kategorijomis ir, jeigu reikia, kalbėtis tarptautiniuose forumuose.

Kaip rašo “Nasz Dziennik”, Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių mažumoms abiejose šalyse sudarytos labai skirtingos sąlygos.

“Kai Lietuvoje priimami įstatymai, gresiantys lenkiškų mokyklų uždarymu, Lenkijos lietuvių vaikams tik gulbės pieno tetrūksta, o pati lietuvių mažuma naudojasi visomis pilietinėmis laisvėmis, – pabrėžė dienraštis.

“Nasz Dziennik” taip pat citavo Seimo komisijų posėdyje kalbėjusį Lenkijos vidaus reikalų viceministrą Zbigniewą Sosnowskį (Zbignevą Sosnovskį), kuris teigia, jog Lenkija, laikydamasi ilgamečių tradicijų ir galiojančių įstatymų, vykdo politiką, kuria siekiama išsaugoti ir vystyti tautinių ir etninių mažumų tapatumą, o Lenkijos lietuvių padėtis yra vienas iš tokios politikos pavyzdžių.

Pasak viceministro, “lietuvių mažuma geriausiai naudojasi teise mokyti savo vaikus gimtąja kalba iš visų Lenkijoje gyvenančių tautinių mažumų”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Jonas Jonas rašo:

    Pasiųskit tamašauskį, kreiptis dar į kinus, vietnamiečius, čiukčius. Ten dar nebuvot nulėkę paverkšlent? ko namo nevažiuojat? Juk čia taip blogai :( Beje, labai nemažai šlėktelių gyvena JAV. Paprašykit, ne, PAREIKALAUKIT, kad Amerikoje taip pat gatvės, miestai, ofisų pavadinimai būtų rašomi šlėktelių kalba :) Manau, kad per savaitėlę lenkija pasipildytų papildomais milijonais įvairių zbigniewų, janekų, jėžikų… Kapitalo parsivežtų ir…jus prakeiktų… Avinai :D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...