2010 Gruodžio 08

Verslas

Lapkritį įmonių įsiskolinimai padidėjo 35 mln. litų

veidas.lt

Lietuvos įmonių pradelsti įsiskolinimai lapkričio mėnesį išaugo 35 mln. litų ir mėnesio pabaigoje siekė 4,13 mlrd. litų.

Per lapkričio mėnesį verslas padengė 107 mln. litų pradelstų skolų arba 11 proc. mažiau nei spalį, pranešė kreditų biuras “Creditinfo Lietuva”.

“Pastarąjį pusmetį verslo pradelstų įsiskolinimų augimas išlieka vienu lėčiausių, lyginant su kitais šių metų mėnesiais. Lapkritį mažėjo naujų skolininkų skaičius, o pradelstų įsiskolinimų suma augo jau skolų turinčių įmonių sąskaita”, – pranešime sakė “Creditinfo Lietuva” kredito rizikos vadovė Alina Buemann.

Anot jos, teigiamos tendencijos ir toliau pastebimos transporto ir pramonės sektoriuose, vertinant pagal įsiskolinimų skaičių ir jų augimą, padėtis yra stabili, tačiau kituose sektoriuose pokyčių dar nematyti.

Lapkričio mėnesį verslo įskolinimai sparčiausiai didėjo bankams ir kredito unijoms, o sumažėjo išperkamosios nuomos, lizingo ir vartojimo kreditų įmonėms, komunalinių paslaugų bendrovėms.

Nekilnojamojo turto ir statybų įmonių skolos sudaro 60 proc. visų įmonių pradelstų skolų.

“Creditinfo” duomenimis, iš 55 tūkst. realią veiklą vykdančių šalies įmonių kas antra turi pradelstų įsiskolinimų, o vidutinė jų skola siekia 54 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...